Czy psychoterapia może naprawdę pomóc?

2023-01-23

Żyjemy w zabieganym świecie. Coraz więcej osób popada w depresję, czuje się samotnym. Wprawdzie serwisy społecznościowe stale się rozwijają to dają jedynie iluzoryczne poczucie wspólnoty. Czy zatem wizyta u psychoterapeuty może być dobrym rozwiązaniem?

Czy psychoterapia może naprawdę pomóc?

Żyjemy wśród ludzi, jednak wielu z nas czuje się naprawdę samotnym. Najgorsze wydają się być weekendy czy też okres wiosenno-wakacyjny, gdy ogrom parek chodzi po mieście za ręce, przytula się, całuje, a my czasem spoglądamy na nich tylko zza okna swojego mieszkania. Takie widoki mogą podołać depresję. Coraz więcej osób zmaga się też z myślami samobójczymi. Jak temu zaradzić?

Oczywiście dla każdej osoby "złoty środek" może być inny, jednak w głównej mierze zawsze "chodzi o to samo", czyli o obecność drugiej osoby, która może nas wysłuchać, wesprzeć dobrym słowem, czy po prostu być obok nas kiedy tego najbardziej potrzebujemy. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że coraz ciężej nam prosić o pomoc przyjaciół czy znajomych, bowiem nie chcemy ich obciążać naszymi problemami, bowiem "swoich na pewno mają również wiele".

Co w takim przypadku zrobić? Nie walcz samemu z problemami. Warto umówić się telefonicznie bądź mailowo na wizytę u psychoterapeuty, który wysłucha, a następnie zastosuje odpowiednie środki, by wyjść z kryzysu, w którym obecnie się znajdujesz. Psychoterapia Olsztyn prowadzi doświadczona psychoterapeutka, która pomoże Ci wybrnąć nawet z najtrudniejszej sytuacji.

Artykuł sponsorowany

powrót