Agregatory ofert pomocne podczas szukania pracy

2022-01-04

W procesie szukania pracy bardzo przydatne mogą być narzędzia takie jak agregatory ofert pracy. Pozwolą nam one szybko znaleźć atrakcyjne ogłoszenie.

Agregatory ofert pomocne podczas szukania pracy

Szukanie ofert pracy w Internecie

W Internecie dostępnych jest bardzo dużo ofert pracy, nowe pojawiają się każdego dnia. Dlatego też, dobrze jest korzystać z narzędzi, które pozwolą nam w efektywny sposób prowadzić monitoring ogłoszeń. Dzięki temu nie uciekną nam najciekawsze opcje. Jednym z takich narzędzi są agregatory ofert pracy. Na portalach takich jak HitPraca.pl, znajdziemy ogłoszenia z partnerskich baz ofert. Mając wszystkie opcje w jednym miejscu, z łatwością porównamy różne oferty i znajdziemy najbardziej atrakcyjną dla nas opcję. Sam portal jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze. Daje on możliwość uruchomienia powiadomień mailowych, dzięki którym nie ominą nas informacje o nowych ofertach. Na HitPraca znajdziemy ogłoszenia z terytorium Polski oraz zza granicy.

Innym agregatorem ofert jest Jobimi.com. Ten portal jest ograniczony do ofert z Polski i Czech. W szczegółowych ogłoszeniach opisane jest samo stanowisko, wymagania wobec kandydata, a coraz częściej – widełki wynagrodzeń. Taka informacja pozwoli nam na wyszukiwanie ofert lepiej dopasowanych do naszych oczekiwań. Ponadto, wiedząc jaką pensję może zaproponować pracodawca, będziemy w stanie lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli otrzymamy na nią zaproszenie.

W Internecie można szukać też ofert pracy w innych miejscach. Na przykład w social mediach można przyłączyć się do grup, w których na bieżąco dodawane są ogłoszenia. Użytkownicy często komentują oferty, co pozwala dowiedzieć się czegoś więcej o danej propozycji lub firmie. Warto też wpisać w wyszukiwarce hasło takie jak praca Łódź lub praca Wrocław, żeby znaleźć pasujące wyniki. Jest to jednak rozwiązanie mniej efektywne niż szukanie ofert przez agregatory ogłoszeń.

Dobrze jest sprawdzić też portale firm, w których chcielibyśmy podjąć zatrudnienie. To tam często są publikowane informacje o rekrutacjach. Przy okazji, możemy zapoznać się bliżej z historią, profilem firmy, co też często przydaje się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

Jeszcze jedną możliwością jest zapytanie znajomych, czy nie ma otwartych naborów, rekrutacji, w których mogliby nas polecić w swoich firmach. Jest to częsta praktyka, szczególnie w środowisku korporacyjnym.

Rekrutacja

Po znalezieniu ciekawej oferty, następnym krokiem jest wysłanie CV. Jest ono naszą swoistą wizytówką, to od niego w głównej mierze zależy to, czy zostaniemy zaproszeni do dalszych etapów rekrutacji. Jak więc napisać idealne CV? Powinno ono być szczegółowe, ale dość krótkie – pamiętajmy, że dokument ten nie stanowi listu motywacyjnego. W CV umieścić powinniśmy informacje o naszej edukacji, wykształceniu. Dobrą praktyką jest także wypisanie kursów, szkoleń, jak również – zainteresowań, szczególnie tych nietypowych. Mamy za sobą kurs cukierniczy a szukamy pracy w branży IT? Napiszmy o tym – dla rekrutera może być to wskazówką, że jesteśmy kreatywni i ambitni.

Warto wcześniej przemyśleć odpowiedzi na najbardziej newralgiczne pytania, które mogą zostać zadane, na przykład te o oczekiwane zarobki czy o to, dlaczego postanowiliśmy zmienić prace na inną.

Artykuł sponsorowany

powrót