Atrakcyjna oferta turystyczna - na co zwrócić uwagę?

2023-07-20

Zbliżający się czas wakacji to doskonały moment na wycieczki, wyjazdy i skorzystanie z oferty turystycznej. To właśnie liczne atrakcje turystyczne potrafią skutecznie przyciągnąć zwiedzających do danego miejsca – zapewniając tym samym mnóstwo rozrywki i dobrej zabawy.

Atrakcyjna oferta turystyczna - na co zwrócić uwagę?

Dziś walory turystyczne samego w sobie miasta nie wystarczą – a podróżujący do niego szukają nie tylko interesujących zabytków czy zapierających dech w piersiach widoków, ale również wydarzeń sportowych i rozrywkowych, dopasowanych do potrzeb i oczekiwań całej rodziny. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, aby wybór oferty turystycznej okazał się maksymalnie trafiony? Podpowiadamy!

1. Jak zachęcić zwiedzających do poznawania lokalnej kultury i historii?

Zwiedzanie muzeów ponownie wraca do łask – dziś nie kojarzą się one z nudą, wręcz przeciwnie! Coraz więcej turystów, zachęconych interesującymi, atrakcyjnymi wizualnie, narzędziami multimedialnymi – decyduje się na wizytę w muzeum czy galerii sztuki, mając świadomość że znajdą tam zarówno coś dla siebie, jak i dla swoich dzieci czy seniorów. Muzea są dziś miejscem, w którym możemy nie tylko poznać lokalną historię i kulturę, ale również obejrzeć ciekawe nagrania, posłuchać miejskich legend, wziąć udział w interaktywnych zabawach. Podobnie sytuacja wygląda w galeriach sztuki – które na przestrzeni lat stały się przystępniejsze, a co za tym idzie znacznie bardziej interesujące, dla wielu z nas. W dodatkowym zachęceniu zwiedzających do poznawania lokalnej kultury i sztuki może pomóc skomponowanie repertuaru artystycznego w taki sposób, aby rzeczywiście każda grupa wiekowa odnalazła „coś dla siebie” - wybierając konkretną ofertę turystyczną, osoby nią zainteresowane, z całą pewnością zwrócą uwagę na inspirujące możliwości spędzenia czasu wolnego!

2. Jak ułatwić turystom dostęp do atrakcji i udogodnień?

Wszyscy cenimy sobie wygodne, szybkie i łatwe w użyciu rozwiązania – nic dziwnego, że turyści również znacznie chętniej wybierają te opcje, które umożliwiają im komfortowy dostęp do licznych atrakcji i udogodnień. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom turystów – warto zwrócić uwagę na bilet łączony, dostępny w systemie sprzedaży biletów Ekobilet. Dzięki tego typu biletowi – korzystając z jednego karnetu czy „wejściówki”, turyści mogą uczestniczyć w kilku wydarzeniach, a co za tym idzie – jednego dnia odwiedzić muzeum, galerię sztuki i obejrzeć spektakl teatralny. Podczas wakacji czy dłuższego „wolnego” - całe mnóstwo podróżujących wyznacza sobie jeden, dwa czy kilka dni na to, aby maksymalnie skorzystać z walorów artystycznych danego miejsca, szukając tym samym takich rozwiązań, które pozwolą im na zobaczenie jak największej ilości widowisk w krótkim czasie. Dzięki wygodnemu biletowi łączonemu – nie tylko nie muszą martwić się o czas przeznaczony na zakup ich wszystkich (szczególnie cenne w przypadku, gdy rodzina czy grupa znajomych liczy więcej niż trzy osoby), ale również korzystają z atrakcyjnych zniżek i rabatów! Jak się okazuje – aby przyciągnąć turystów do swojego miasta, nie wystarczy dziś już tylko ciekawa oferta muzeów, teatrów, galerii sztuki. Równie istotny jest fakt jak szybko, bezpiecznie i wygodnie będą mogli kupić oni potrzebne do skorzystania z atrakcji wejściówki.

3. Dostosuj ofertę do różnych grup zwiedzających

Nie jest tajemnicą, że każdy z nas jest inny – i każdy poszukuje nieco innych atrakcji turystycznych podczas tego samego wyjazdu (na przykład z całą rodziną). Inne rzeczy zainteresują dzieci, czegoś innego będą oczekiwać też nastolatkowie i dorośli. Jako organizator wydarzeń zapewne zdajesz sobie sprawę, że aby przyciągnąć jak najwięcej odwiedzających – warto skomponować ofertę w ten sposób, aby dotrzeć do każdej z grup zwiedzających. Im więcej ciekawych opcji zawrzesz w swojej ofercie – tym większe prawdopodobieństwo, że to właśnie prowadzone przez Ciebie miejsca, odwiedzą w te wakacje spragnieni wrażeń turyści! Bez wątpienia pozytywnym zaskoczeniem będzie już sam fakt korzystania z nowoczesnego systemu sprzedaży biletów – zapewniający podróżującym bezpieczny, szybki i wygodny zakup biletów (sporo turystów kupuje karnety z wyprzedzeniem, aby nie musieć martwić się o nie już na miejscu, po przyjeździe), jednak samo w sobie urozmaicenie oferty również jest niezwykle istotne!

Przyciągnij turystów wyróżniającą się na tle innych ofertą – zadbaj o liczne atrakcje dostosowane do każdej grupy wiekowej i pełen komfort podróżujących, oferując im możliwość skorzystania z biletu łączonego, który zadowoli zarówno małych, jak i nieco większych podróżników!

Artykuł sponsorowany

powrót