Bramy przemysłowe a wpływ na bezpieczeństwo w miejscu pracy

2023-04-26

Każdy magazyn lub warsztat, który obsługuje większe samochody dostawcze i ciężarowe, potrzebuje odpowiedniej bramy. Liczy się nie tylko wytrzymałość oraz rozmiar bramy, ale także to, czy zapewnia bezpieczeństwo pracy. Jakie znaczenie ma brama przemysłowa w kwestii BHP i jak zadbać o właściwe wyposażenie swojego budynku?

Bramy przemysłowe a wpływ na bezpieczeństwo w miejscu pracy

Czym wyróżniają się bramy przemysłowe?


Brama przemysłowa nie jest po prostu większą bramą garażową. Modele przeznaczone do zakładów i magazynów są wykonane ze specjalnych materiałów. Dostosowuje się je także do innej wysokości nadproża niż w domach jednorodzinnych. Ponadto są znacznie bardziej wytrzymałe.

Jednym z najważniejszych wymagań, jakie musi spełniać brama do hali przemysłowej, jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Obejmuje to wiele kwestii – od ochrony pracowników po zabezpieczenie przed kradzieżą.

Brama przemysłowa a bezpieczeństwo w miejscu pracy


Podstawową kwestią w każdej hali przemysłowej jest stworzenie bezpiecznych warunków pracy wszystkim zatrudnionym tam osobom. Jedną z kwestii, którą trzeba wziąć pod uwagę, jest odpowiednia brama w budynku.

Brama segmentowa przemysłowa to popularny model stosowany między innymi w:
* warsztatach samochodowych,
* halach magazynowych,
* remizach strażackich.

Wybierając wariant do swojej firmy, warto zdecydować się na bramę znanego producenta, takiego jak Bramtech. Dlaczego jest to ważne? Renomowane firmy wykorzystują tylko sprawdzone, wysokiej jakości materiały, aby zapewnić trwałość swoim produktom. Dzięki temu są nie tylko długowieczne, ale i bezpieczne w użytkowaniu. Ponadto odpowiednio chronią towar czy maszyny, które znajdują się wewnątrz budynku.

Elementy konstrukcyjne a bezpieczeństwo

Istotną kwestią, która wpływa na bezpieczeństwo w hali, są elementy konstrukcyjne bramy. To system zamykania czy sprężyny odpowiadają za łatwą i wygodną obsługę. Pracownicy muszą mieć pewność, że podczas wjazdu i wyjazdu pojazdów nic im nie grozi.

Bezpieczna brama działa bezawaryjnie i nie grozi przypadkowym zatrzaśnięciem się podczas użytkowania. Taką gwarancję dają sprawdzeni producenci.

Odpowiednia izolacja

W przypadku bram przemysłowych istotna jest również właściwa izolacja. Dobrze dobrane materiały wysokiej jakości chronią przed chłodem, wiatrem i deszczem wewnątrz pomieszczenia. Wpływa to na wygodę oraz bezpieczeństwo pracowników w hali.

Brama przemysłowa służy także jako izolator dźwięków, co ma szczególne znaczenie w halach umiejscowionych w pobliżu zabudowań gospodarczych i mieszkalnych. 

Dzięki właściwemu zabezpieczeniu odgłosy pracy maszyn nie są słyszalne na zewnątrz i nie przeszkadzają okolicznym mieszkańcom. Odpowiednio dobrane bramy często chronią także słuch pracowników na placu wokół budynku, którzy – w przeciwieństwie do osób wewnątrz – np. nie noszą słuchawek.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w pracy — sprawdzone bramy przemysłowe


Szukając najlepszej bramy do swojego magazynu, hali przemysłowej czy warsztatu, warto wybierać tylko sprawdzone oferty. Renomowani producenci z wieloletnim doświadczeniem pomogą w doborze właściwego modelu.

Istotne są nie tylko parametry i wymiary bramy, ale także jakość jej wykonania i wykorzystane materiały. Jedynie wysokiej jakości produkt może zapewnić bezpieczeństwo.

Wybierz bezpieczną i sprawdzoną bramę przemysłową do swojego przedsiębiorstwa. Zadbaj o warunki pracy i postaw na doświadczonych producentów! Sprawdź ofertę zaufanego producenta bram przemysłowych - Bramtech: https://www.bramtech.com.pl/bramy-przemyslowe-segmentowe

Artykuł sponsorowany

powrót