Czym są pożyczki online i kto może z nich skorzystać?

2023-02-28

O pożyczkach online bez wątpienia słyszał już praktycznie każdy. Na ich temat krąży wiele nieprawdziwych mitów. Warto zweryfikować tę wiedzę.

Czym są pożyczki online i kto może z nich skorzystać?

Pożyczki online w bankach

Banki w dzisiejszych czasach wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Jeszcze kilka lat temu osoby, który chciały otrzymać pożyczkę, musiały osobiście wybrać się do placówki banku, złożyć odpowiedni wniosek, a następnie – przez kilka dni oczekiwać na decyzję.

W dzisiejszych czasach banki umożliwiają swoim klientom otrzymywanie pożyczek online i to w o wiele krótszym czasie. Wstępna zdolność kredytowa klienta określana jest zaraz po tym, jak wypełni formularz na stronie banku. Ostateczna decyzja dociera do niego po krótkim czasie oczekiwania. Pożyczki online można przeznaczyć na dowolny cel – bieżącą konsumpcję, wakacje czy też zakup samochodu.

Pożyczki online nie tylko w bankach

Pozabankowe pożyczki online udzielane są przez firmy kredytowe oraz różnego rodzaju instytucje finansowe, które nie posiadają statusu instytucji bankowych. To tak zwane chwilówki. Zazwyczaj są to krótkoterminowe pożyczki, które udzielane są na okres jednego miesiąca. Coraz częściej można jednak w sieci trafić na instytucje, które rozkładają spłatę na okres wielu miesięcy, a nawet lat.

Klienci instytucji pozabankowych mogą liczyć na to, że po wypełnieniu wniosku i otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, pieniądze na konto otrzymają w nie więcej niż kilka godzin.

Z pożyczkowych instytucji pozabankowych zazwyczaj korzystają osoby, którym zdolność kredytowa nie pozwala na skorzystanie z oferty banku. Ubiegając się o pożyczkę online, nie warto jednak wniosku składać na pierwszej lepszej stronie. Dobrze sprawdzić ranking pożyczek online, aby przekonać się, która oferta jest najbardziej korzystna.

Pożyczka – w banku czy nie?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że banki udzielające pożyczek stawiają klientom bardzo rygorystyczne warunki. Pożyczkobiorca musi posiadać regularne i stabilne źródło dochodu, a jego historia kredytowa musi być wręcz nieskazitelna. Firmy pożyczkowe zazwyczaj są o wiele łagodniejsze i pożyczają pieniądze nawet osobom niezatrudnionym. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pożyczki te charakteryzują się o wiele wyższym oprocentowaniem.

Pożyczki online oferowane przez banki są najwygodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Są one jednak zazwyczaj niedostępne dla osób z kiepską historią kredytową. Interesujące informacje na ten temat dostępne są na stronie Financer Polska.

Na co zwrócić uwagę przy pożyczce pozabankowej?

Osoby zdecydowane na wzięcie pożyczki w instytucjach pozabankowych, powinny zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

* wysokość oprocentowania i odsetek,
* dodatkowe opłaty,
* warunki przedłużenia spłaty,
* warunki odstąpienia od umowy,
* ewentualne zabezpieczenie pożyczki,
* wysokość kosztów w przypadku spłaty po terminie.

Trzeba pamiętać o tym, że każda pożyczka stanowi obciążenie domowego budżetu. Osoby niepewne, czy będą w stanie spłacać raty, lepiej powinny zaniechać korzystania z niej.

Artykuł sponsorowany

powrót