Dlaczego powinieneś ostrożnie wybrać swój hosting

2022-11-19

Wiesz, że potrzebujesz firmy hostingowej do prowadzenia swojej witryny. Wiesz również, że wybór rodzaju usługi hostingowej danej firmy pomaga osiągnąć cel. Ale czy wybór usługi hostingowej jest taki łatwy? Oczywiście, że nie, Twoja strona to Twój interfejs i sklep internetowy, który ma być dostępny dla Twoich gości/potencjalnych klientów 24 godziny na dobę. To jeden z Twoich najważniejszych kanałów marketingowych, jeśli nie najważniejszy w tej chwili.

Dlaczego powinieneś ostrożnie wybrać swój hosting

W tym poście wyjaśnimy 5 powodów, dla których wybór odpowiedniej firmy hostingowej jest bardzo ważny i wpływa bezpośrednio na Twoją markę negatywnie lub pozytywnie.

Co się stanie, gdy wybierzesz zły hosting, który nie jest odpowiedni dla Twojej witryny?

1. Twoja strona przestaje działać w najważniejszych momentach

Oczywiście planujesz rozpowszechnić swoją markę i codziennie podwajać liczbę odwiedzających Twoją witrynę, ale gdy wybierzesz słaby hosting, pierwszym negatywnym skutkiem będzie to, że Twoja witryna będzie zacinać się wiele razy i może to nastąpić w najważniejszych dla Ciebie momentach, np. gdy odwiedza Cię ważny, potencjalny klient, którego przyciągnięcie kosztowało Cię wiele trudu.

2. Negatywny wpływ na wyniki wyszukiwania Twojej witryny

Zły hosting jest najczęstszą przyczyną przestojów spowodowanych poleganiem na niskiej jakości serwerach hostingowych i tanim sprzęcie. Upadek Twojej witryny często skutkuje utratą zaufania wyszukiwarek, co przekłada się na słabe wyniki wyszukiwania. To ostatnia rzecz, jakiej chcesz. Wpływa to negatywnie na liczbę odwiedzających, którzy wchodzą na stronę przeważnie po wpisaniu nazwy w wyszukiwarce, a jeśli Twoja witryna jest biznesem, tracisz wielu potencjalnych klientów, co zagraża Twojej marce i niekorzystnie wpływa na jej wizerunek w oczach klientów.

3. Odwiedzający zamykają Twoją witrynę w ciągu kilku sekund od jej otwarcia

Pomyśl sam, ile razy zamknąłeś stronę internetową z powodu niskiej szybkości ładowania. Słaby hosting sprawia, że ​​Twoja witryna jest powolna i nudna i nie będzie odwiedzana więcej niż raz. Tylko wysokiej jakości usługi hostingowe dają możliwość stworzenia witryny z maksymalną możliwą szybkością ładowania.

4. Straty finansowe będą Cię ścigać nieustannie

A teraz wyobraź sobie, że Twoja powolna, nudna witryna przestaje działać na kilka dni lub nawet kilka godzin. Twoi potencjalni klienci nie mogą jej wtedy odwiedzać, i tym samym doprowadza to do straty dla Twojej firmy. Zdarzyło się to już raz w przypadku Amazon International, kiedy usługa została przerwana na około 40 minut, co kosztowało firmę prawie 5 milionów dolarów.

Jeśli Twoja witryna będzie zacinać się na kilka godzin, możesz tracić dużo pieniędzy, co spowoduje, że zamiast czerpać zyski, będziesz ponosił straty.

Wybór renomowanej firmy hostingowej, której zależy na jakości świadczonych usług, zredukuje przestoje Twojej witryny spowodowane przestojami serwera lub problemami z usługodawcą, a nawet może całkowicie wyeliminować szanse na zacięcie się Twojej witryny.

5. Ryzyko łatwego włamania

Nie ma usługi hostingowej, która zapewniłaby 100% bezpieczeństwo Twojej witryny, ale renomowane firmy świadczące wysokiej jakości chronione usługi hostingowe sprawią, że Twoja strona będzie chroniona w jak największym stopniu oraz podejmą niezbędne środki, aby zapobiec utracie danych w przypadku ataku.

Chociaż ograniczenie witryny do określonych regionów jest jednym ze sposobów ochrony witryny przed cyberatakami, nawet przeciętny użytkownik Internetu może wyszukać w Google, jak ukryć adres IP i znaleźć różne sposoby na uzyskanie dostępu do witryny w ciągu kilku minut. Dowodzi to, że Twój dostawca usług hostingowych powinien oferować Ci coś więcej niż tylko tradycyjne funkcje ochrony online.

Dobre firmy automatycznie tworzą kopie zapasowe co 24 godziny, co tydzień i co miesiąc na serwerze, na którym znajduje się Twoja witryna, a nawet kopiują dane na inne serwery zewnętrzne oddzielnie na wypadek klęski żywiołowej, która może uszkodzić serwer lub samo centrum danych, tak abyś mógł łatwo przywrócić wszystkie swoje dane w przypadku wystąpienia takich zdarzeń lub jeśli Twoja witryna zostanie narażona na ataki albo też gdy w najgorszym razie przypadkowo usuniesz niektóre pliki.

Zachowaj ostrożność przed wyborem firmy hostingowej dla swojej witryny i zastanów się jak Twój wybór wpłynie na reputację Twojej marki, i tym samym na wysokość zysków z Twojej witryny.

Wybierz firmę hostingową, która zapewnia wysokiej jakości usługi i gwarantuje, że może zaoferować do 99,9% czasu nieprzerwanej pracy, aby pomóc Ci pojawić się na początku wyników wyszukiwania, a także dużą prędkość przeglądania, wysoki poziom bezpieczeństwa Twoich danych oraz wewnętrzne i zewnętrzne kopie zapasowe.

Artykuł sponsorowany

powrót