Drukarnia online – wygoda i dostępność

2021-06-23

Drukarnia online jest miejscem, w którym – za pomocą internetu – możemy złożyć zamówienie na wykonanie dowolnego druku. Wysokość nakładu nie ma znaczenia – może to być dosłownie jedna ulotka lub kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy najnowszej powieści popularnego autora. Jedyną sytuacją, w której mogą pojawić się kłopoty z realizacją zlecenia, jest na przykład zamówienie kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy publikacji z dnia na dzień. Ale z tak skrajnym przypadkiem mogą sobie nie poradzić nawet największe drukarnie cyfrowe czy offsetowe.

Drukarnia online – wygoda i dostępność

Drukarnia internetowa – oferta nie tylko dla wydawnictw czy agencji reklamowych

Nie jest tajemnicą, że większość drukarni internetowych nastawiona jest przede wszystkim na współpracę z wydawnictwami oraz agencjami reklamowymi. Takie współprace niosą za sobą obopólne korzyści: agencja dostarcza stałych zleceń, drukarnia oferuje specjalne warunki współpracy. Co jednak z klientami detalicznymi, firmami lub instytucjami, które samodzielnie chcą skorzystać z usług drukarni, bez pomocy pośredników? W ogromnej większości przypadków nie będzie żadnego problemu z tego rodzaju współpracą.

Zresztą wystarczy przyjrzeć się ofercie najlepszych drukarni. Niewiele z nich ogranicza się do jednej technologii, tylko raczej oferuje swoim klientom druk cyfrowy, offsetowy, solwentowy itp. Liczba oferowanych rodzajów wydruków także jest zaskakująco duża; plakaty, katalogi, foldery, ulotki, banery czy broszury, żeby wspomnieć tylko kilka najpopularniejszych.

Obok tego znajdziemy jednak również takie produkty, jak wizytówki, pocztówki, bilety, teczki, koperty czy notesy. Nie należy także zapominać o zaproszeniach, materiałach szkoleniowych i wyborczych, a także o dyplomach. A na koniec wspomnijmy czasopisma oraz książki. A to oczywiście zaledwie część produktowej oferty najlepszych internetowych drukarni.

Przy tak szerokim asortymencie łatwo o chaos z zamówieniami, jednak z pomocą przychodzi technologia. Otóż każdą z dostępnych kategorii druków można zamówić za pomocą specjalnego formularza. Po prostu klikamy na interesujący nas rodzaj wydruku, następnie wybieramy parametry, które najbardziej nam odpowiadają. Kolor, gramatura papieru, format, rodzaj zadruku, liczba egzemplarzy, a gdy chcemy drukować książkę, to jeszcze dodatkowo parametry okładki. Pod koniec składania zamówienia zostajemy dodatkowo poinformowani o konieczności przesłania stosownego pliku – i to tyle. Banalnie prosta operacja, która pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Nic zatem dziwnego, że drukarnie online, takie jak chociażby JKB Print, cieszą się rosnącą popularnością, szczególnie wśród klientów zainteresowanych drukiem nisko- oraz średnionakładowym. Składanie zamówień jest szybkie i proste, koszty ukryte nie istnieją, a cała operacja przebiega sprawnie i bezproblemowo.

Artykuł sponsorowany

powrót