Firma montująca pompy ciepła – czym się kierować przy wyborze?

2023-04-21

Pompa ciepła ma wiele zalet. Poza tym, że jest ekologicznym źródłem ciepła, dodatkowo okazuje się bezobsługowa i odporna na różne awarie. Każdy, kto chce zdecydować się na takie rozwiązanie, powinien znaleźć dobrych specjalistów. Jaka firma montująca pompy ciepła będzie odpowiednia?

Firma montująca pompy ciepła – czym się kierować przy wyborze?

Montaż pompy ciepła – dlaczego warto?

Pompa ciepła to urządzenie, dzięki któremu można wydajnie ogrzać dom. Co istotne, jej zasilanie – wbrew temu, jak myślą niektórzy – nie wiąże się to z wysokimi rachunkami za prąd, ponieważ nie potrzebuje ona dużo energii elektrycznej, by skutecznie pracować. Dzięki takiemu rozwiązaniu można też pozbyć się innych problemów, takich jak:

* konieczność składowania opału,
* regularne dokładanie materiału opałowego do pieca,
* bałagan w miejscu, gdzie znajduje się piec,
* zanieczyszczanie środowiska

Jedną z najczęściej podkreślanych zalet pompy ciepła jest ekologiczność. Ten system ogrzewania jest oparty na OZE, a więc na odnawialnych źródłach energii. Pozwala na znaczącą redukcję emisji zanieczyszczeń.

Dobra firma montująca pompy ciepła – jak ją znaleźć?

Sprawdzona firma montująca pompy ciepła powinna zapewniać pomoc już na etapie wyboru właściwego urządzenia. Profesjonaliści najpierw przeprowadzają analizę warunków technicznych, a następnie na tej podstawie sugerują najkorzystniejsze rozwiązanie.

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, ile czasu wymaga stworzenie nowego systemu ogrzewania. Podłączenie pompy ciepła trwa od 3 do maksymalnie 14 dni, ale jest to możliwe tylko w przypadku, kiedy firma ma swój magazyn komponentów. Jeśli więc czas montażu jest istotny (a zwykle jest), to warto upewnić się wcześniej, że nie zostanie wydłużony o oczekiwanie na dostawę koniecznych urządzeń czy elementów. 

Warto też dodatkowo zweryfikować, czy specjaliści gwarantują pomoc w uzyskaniu dofinansowania z programów dotacyjnych, takich jak np. „Czyste Powietrze”. Będzie to duże ułatwienie dla osób, które chciałyby skorzystać z takiego wsparcia. Firma montująca pompy ciepła nierzadko sama zajmuje się wszystkimi formalnościami. Może też pomóc w uzyskaniu innych środków w ramach dostępnych finansowych ulg na odnawialne źródła energii.

Gwarancja na pompę ciepła – o tym nie należy zapominać

Firma zajmująca się instalacją pompy ciepła powinna poinformować o udzielonej na nią gwarancji. To kwestia, o którą warto w razie konieczności dopytać. Wówczas właściciel nowego systemu grzewczego nie musi się obawiać, że będzie musiał sam się o wszystko troszczyć.

Serwis pomp ciepła – Łódź i okolice

Rzetelna firma montująca pompy ciepła nie zapomina o tak istotnych kwestiach jak serwis. Najlepiej, jeśli tego typu usługa będzie dostępna 24 godziny na dobę. Jeżeli pojawi się jakikolwiek problem z urządzeniem, fachowcy o dowolnej porze przyjadą we wskazane miejsce, aby go rozwiązać.

Wiele osób prawdopodobnie interesuje jeszcze jedna kwestia – ile kosztuje montaż pompy ciepła? Zwykle kwota jest ustalana indywidualnie. Warto zwrócić uwagę, że profesjonalne firmy nierzadko zapewniają całkowicie bezpłatną wycenę.

Montaż pompy ciepła – Łódź i województwo łódzkie. Zaufaj ekspertom i postaw na nowoczesny system ogrzewania! Zapraszamy do sprawdzenia doświadczonej firmy montującej pompy ciepła: https://otwartaenergia.pl/pompy-ciepla/

Artykuł sponsorowany

powrót