Giełda pszczelarska - tu kupisz i sprzedasz wszystko, co związane z pszczelarstwem

2023-04-29

Jedna z największych giełd pszczelarskich w Polsce zlokalizowana jest w… internecie, a precyzyjniej na Portalu Pszczelarskim. Tutaj można dotrzeć do wielu sprzedawców i kupujących dosłownie z całej Polski. Jak działa taka giełda i kogo powinna zainteresować?

Giełda pszczelarska - tu kupisz i sprzedasz wszystko, co związane z pszczelarstwem

Giełda pszczelarska online - jak funkcjonuje?


Internetowe giełdy już wiele lat temu z powodzeniem wyparły tradycyjne kiermasze i giełdy towarowe. Nie trzeba planować długich wyjazdów, skoro świt rozstawiać straganu, by zainteresować klientów swoimi usługami czy wyrobami. Wystarczy w internecie zamieścić ogłoszenie, dodać zdjęcia i czekać na klientów - i to z całej Polski. Ogłoszenia można zostawiać na ogólnych portalach albo szukać stricte branżowych. Te drugie są zawsze lepsze, ponieważ pozwalają dotrzeć do właściwego grona odbiorców.

Tak właśnie działa giełda pszczelarska na PortalPszczelarski.pl, na której można znaleźć różnego typu ogłoszenia, związane z produkcją miodu czy hodowlą pszczół. Serwis został podzielony na poszczególne kategorie, dzięki czemu można szybko odnaleźć interesujące ogłoszenie, a także zorientować się, czy serwis rzeczywiście może pomóc w zawieraniu owocnych transakcji. Najpopularniejsze kategorie to:

* produkty pszczele
* ule i pasieki
* rodziny pszczele
* sprzęt pszczelarski

Można jednak znaleźć też inne sekcje związane na przykład z literaturą pszczelarską, pracą czy kursami oraz środkami chemicznymi. Udogodnieniem jest fakt, że sprzedający mogą zamieścić bezpłatne ogłoszenie, jedynie po uprzednim zarejestrowaniu się na forum.

Jak kupować i sprzedawać na giełdzie pszczelarskiej?


Dział ogłoszeń na Portalu Pszczelarskim odznacza się bardzo przyjaznym interfejsem oraz łatwością użytkowania. Wystarczy zarejestrować się i zalogować, by dodać dowolne ogłoszenie. Podstawowa forma, łącznie z dodaniem zdjęcia jest bezpłatna. To, za co jedynie serwis naliczy opłaty, to wyróżnienie ogłoszenia na pierwszej stronie wyników czy wyświetlanie ogłoszenia na każdej stronie serwisu. Wystarczy więc znaleźć odpowiednią kategorię, sformułować treść ogłoszenia i zostawić dane kontaktowe, by szybko sprzedać miód, pasiekę, rodziny pszczele, czy książki o tematyce pszczelarskiej.

Również kupujący szybko odnajdują się na tym portalu. Na głównej stronie uwidoczniona jest zarówno data dodania ogłoszenia, jak i czego dotyczy anons. Internauci widzą więc, jak długo ogłoszenie widnieje na giełdzie, czy jest jeszcze aktualne oraz czy na przykład cena jest do negocjacji. Ogłoszeniodawcy najczęściej informują również o preferowanej formie kontaktu oraz o możliwej wysyłce.

Warto wiedzieć, że na giełdzie można zamieszczać także ogłoszenia typu kupię, zamienię, oddam, czy przyjmę. Można więc zgłosić własne zapotrzebowania na konkretne produkty czy usługi. Osoby, które korzystają z ogłoszenia na giełdzie pszczelarskiej nie muszą rejestrować się czy logować. Treść ogłoszenia widoczna jest bowiem także dla gości portalu.

Zakres ofert na giełdzie pszczelarskiej


PortalPszczelarski.pl to serwis bardzo szeroko traktujący temat branży pszczelarskiej. Tutaj pszczelarze znajdą wszystko, czego potrzebują do swojej pracy: środki chemiczne, rośliny miododajne czy odkłady pszczele albo profesjonalny sprzęt pszczelarski, np. ule, podkarmiaczki czy poławiacze pyłku. Serwis umożliwia także nawiązanie współpracy w zakresie wydzierżawienia działki, czy hodowli pszczół oraz ułatwia znalezienie pracy. Ponadto giełda pszczelarska umożliwia wyszukanie ogłoszeń z konkretnego regionu, jeśli sprzedający czy kupujący preferują bardziej kontakt osobisty.

Giełda pszczelarska skupia także ogłoszenia od pszczelarzy i producentów miodu, jest więc idealnym miejscem dla mniejszych sklepików i portali z ekologiczną żywnością, które szukają dobrej jakości miodów w hurtowych ilościach. Również pszczelarze i producenci miodu znajdą wiele ciekawych ofert dla siebie - między innymi pokarmy dla pszczół, rośliny miododajne, a nawet rodziny pszczele. Na giełdzie można znaleźć też ogłoszenia typu oddam za darmo, dlatego warto ten portal regularnie odwiedzać i szukać na nim interesujących ogłoszeń zarówno z własnego regionu, jak i z całej Polski.

Artykuł sponsorowany

powrót