Ile kosztuje polisa na życie?

2021-02-05

Chciałbyś, żeby bliscy otrzymali po Twojej śmierci świadczenie, które pozwoli im pokryć koszty pogrzebu i inne wydatki związane z ostatnim pożegnaniem? A może wolałbyś mieć pewność, że po wypadku dostaniesz pieniądze na rehabilitację, leczenie, zakup leków i wizyty u lekarza? Taką pomoc możesz otrzymać w ramach ubezpieczenia na życie. Dowiedz się, ile kosztuje polisa ochronna.

Ile kosztuje polisa na życie?

Wiele osób rezygnuje z zakupu ubezpieczenia na życie ze względu na zbyt wysoką składkę. Jednak polisa nie musi kosztować dużo. Wystarczy odpowiednio dopasować jej parametry, aby zapewniała odpowiednią ochronę i nie obciążała nadmiernie budżetu domowego.

Co wpływa na wysokość składki za polisę na życie?

Koszt ubezpieczenia ochronnego jest obliczany indywidualnie. Każdy klient ma inną historię medyczną, sytuację rodzinną czy życiową, a także inne potrzeby. Oto najważniejsze czynniki, które wpływają na wysokość składki.

    * Rodzaj polisy na życie

Na rynku dostępne są dwa rodzaje ubezpieczeń ochronnych: droższe – indywidualne, czyli kupowane osobiście oraz tańsze – grupowe, czyli oferowane przez pracodawcę. Obie polisy zabezpieczają na wypadek śmierci, jednak w przypadku wersji grupowej nie masz wpływu na wysokość sumy gwarantowanej. Co ważne, ubezpieczenie od pracodawcy przestaje chronić wraz z rozwiązaniem umowy o pracę.

    * Zakres polisy na życie

Osoby, które nie chcą wydawać zbyt dużo na ubezpieczenia, powinny rozważyć ofertę obejmującą ochroną wyłącznie jedno zdarzenie, czyli śmierć ubezpieczonego. - Po tym zdarzeniu uposażeni otrzymają rekompensatę w wysokości ustalonej w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia – wskazuje doradca z serwisu Rankomat.pl.

Jeśli chcesz otrzymać pomoc finansową np. po poważnym zachorowaniu, kolizji komunikacyjnej lub nagłej niezdolności do pracy, musisz wykupić odpowiednie rozszerzenie polisy.

    * Stan zdrowia ubezpieczonego

Każdy ubezpieczyciel przed zawarciem umowy wymaga uzupełnienia ankiety medycznej. Na podstawie tych informacji towarzystwo ocenia ryzyko ubezpieczeniowe. Dlatego osoby młode, zdrowe, bez chorób przewlekłych i problemów zdrowotnych mogą liczyć na bardziej atrakcyjną ofertę niż starsi klienci po przebytym zawale serca lub operacjach.

Pozostałe czynniki, które oddziałują na koszt ubezpieczenia znajdziesz np. na stronie: https://rankomat.pl/ile-kosztuje-polisa-na-zycie.

Gdzie kupić polisę na życie?

.Cenę za ubezpieczenie ochronne możesz poznać dopiero po spotkaniu z doradcą. Jednak zanim umówisz się na rozmowę, sprawdź, które towarzystwo ubezpieczeniowe ma najkorzystniejsze warunki. Polisy łatwo porównasz za pomocą kalkulatora zamieszczonego np. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator. Oferty firm różnią się nie tylko zakresem ochrony, ale także sumą gwarancyjną, wyłączeniami odpowiedzialności i maksymalnym wiekiem ubezpieczonego. Dokładnie przeczytaj OWU każdego z nich, zdecyduj, które towarzystwo ma dla Ciebie najatrakcyjniejszą propozycję i umów się na spotkanie. W jego trakcie doradca przedstawi Ci indywidualną ofertę wraz z jej ceną.

To Ty decydujesz, ile zapłacisz za ochronę swojego życia. Jednak przy wyborze ubezpieczenia, nie kieruj się wyłącznie wysokością składki! Polisa ma zapewniać Ci poczucie bezpieczeństwa, a bliskim pomoc, kiedy Ciebie zabraknie. Pamiętaj o tym!

Artykuł sponsorowany

powrót