Imprezy integracyjne na rowerze

2023-04-14

Szczyrk to wymarzone miejsce na firmowe eventy. Można tam bowiem spędzać czas na tysiąc sposobów i nie tylko świetnie zintegrować zespół pracowników, ale przede wszystkim dobrze i miło spędzić czas. Niezwykle popularne stały się imprezy integracyjne na dwóch kółkach. Warto im się przyjrzeć i którąś z nich wybrać na swój wyjazd.

Imprezy integracyjne na rowerze

Rajd rowerowy - świetny sposób na rozładowanie stresu


Coraz więcej pracodawców ma świadomość, jak ważna w pracy jest dobra atmosfera oraz komunikatywność w zespole. Z tym jednak jest różnie, zwłaszcza jeśli pracownicy nie są zbyt dobrze zintegrowani oraz nie spędzają ze sobą czasu wolnego po pracy. Z pomocą przychodzą tutaj wyjazdy i spotkania firmowe, które są przede wszystkim nastawione na budowanie więzi, rozwiązywanie problemów w pracy, ale mogą służyć także rozładowaniu stresu i negatywnych emocji. Fajnym pomysłem jest więc zimowy wyjazd na narty, wycieczka do SPA czy emocjonujący rajd rowerowy latem lub jesienią.

Wysiłek fizyczny, połączony z pokonywaniem przeszkód, świetnie oddziałuje na psychikę i odciąga od bolączek i codziennych problemów. Dlatego po ciężkim tygodniu, zakończonym projekcie czy intensywnych dniach spędzonych w biurze, dawka adrenaliny i świeżego powietrza jest wręcz wskazana. Przykładowo wspomniany wyżej rajd rowerowy ma jeszcze jedną zaletę - pokazuje na ile zgrany jest team i na ile słabsi uczestnicy mogą liczyć na swoich kolegów. Warto jednak takie rajdy organizować z fachowcami, by dopasować je do umiejętności, ale także i tężyzny fizycznej wszystkich uczestników. Należy tak opracować trasę, by poradziły sobie z nią również osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z górskim rowerem.

Gry integracyjne czy kurs pierwszej pomocy - co wybrać?


Imprezy integracyjne na rowerze mogą przybierać różną formę. Mogą to być gry nastawione na rywalizację oraz integrację np. podczas szukania skarbu. Można także pójść w zupełnie innym kierunku i zafundować pracownikom np. kurs szkolenia z pierwszej pomocy w wypadkach rowerowych czy rajd połączony ze spływem kajakowym. Możliwości jest bardzo wiele i warto je dopasować do potrzeb i oczekiwań pracowników, tak by wyjazd oznaczał dobrą zabawę, ale pozwalał wypełnić też cele, postawione przez management firmy.

Dużo zależy również od tego, ile czasu firma chce spędzić w uroczym Szczyrku. Przy jednodniowych eskapadach sprawdzi się między innymi wycieczka rowerowa, rajd z naturalnymi przeszkodami w lesie albo właśnie gra integracyjna. Z kolei kurs kolarstwa górskiego bądź pierwszej pomocy przy wypadkach rowerowych warto łączyć z innymi atrakcjami, tak by zafundować ekipie coś pożytecznego i coś przyjemnego. Fajnym pomysłem jest również triathlon, w którym można łączyć jazdę rowerową, bieg na przełaj i pływanie bądź także inne dyscypliny rekreacyjno-sportowe. Taka olimpiada sportowa wymaga już jednak większego zaawansowania i tężyzny fizycznej, dlatego warto przemyśleć takie rozwiązanie w przypadku pracowników mniej aktywnych fizycznie albo z problemami zdrowotnymi.

Jak zorganizować imprezę integracyjną na rowerze w Szczyrku?


Dobrze wyposażona wypożyczalnia rowerów górskich zdecydowanie sprzyja organizowaniu takich imprez. Wystarczy wybrać odpowiedni termin, zarezerwować nocleg i zatroszczyć się już tylko o catering. W Szczyrku można jednak znaleźć fachowców, którzy podejmą się kompleksowej organizacji takiej imprezy integracyjnej. Nie trzeba więc szukać noclegów, troszczyć się o obiady i kolacje, a także o ilość dostępnych rowerów górskich czy elektrycznych. Organizatorzy takich eventów zatroszczą się również o dodatkowe atrakcje, jak: karaoke, ognisko czy wizyty w SPA, a do tego perfekcyjnie opracują trasy rowerowe czy zaoferują ciekawe scenariusze gier integracyjnych. W takiej kompleksowej organizacji znajduje się także transport uczestników na miejsce startu rajdu czy gry terenowej. Jeśli jednak ktoś ma sprawdzone miejsce noclegowe bądź stawia na spontaniczność, to może ograniczyć się tylko do przygotowania samego rajdu czy opracowania trasy rowerowej dla wszystkich uczestników imprezy wraz z zorganizowaniem profesjonalnego i sprawnego sprzętu górskiego.

Trip2Bike - organizator imprez integracyjnych na rowerze


Jednym z najpopularniejszych organizatorów imprez integracyjnych na rowerach w Szczyrku jest Trip2Bike. Z jej ofertą można zapoznać się m.in.:

* na stronie pod adresem domenowym: trip2bike.pl
* pod numerem telefonu: +48 609 005 040
* pod adresem e-mail: info@trip2bike.pl
* na wizytówce: https://wypozyczalnia-rowerow-szczyrk.business.site
* bezpośrednio w siedzibie firmy pod adresem: ul. Grzybowa 1, 43-370 Szczyrk

Artykuł sponsorowany

powrót