Jak kupić pierwszy bitcoin i zacząć inwestować w kryptowaluty? Sprawdzamy!

2023-02-16

Najczęściej wybierane opcje na zakup bitcoina to giełda kryptowalut oraz kantor kryptowalut. Jak sprawdzić, która będzie dla Ciebie korzystniejsza? Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie, o których musisz pamiętać!

Jak kupić pierwszy bitcoin i zacząć inwestować w kryptowaluty? Sprawdzamy!

Od czego zacząć zakup BTC – załóż portfel na kryptowaluty

Wielu osobom pojęcie portfela kojarzy się jednoznacznie z miejscem do przechowywania aktywów finansowych. Z tego powodu może Cię zaskoczyć fakt, że nie znajdziesz tam Bitcoinów. Głównym zadaniem portfeli jest pośrednictwo między konkretnym użytkownikiem a siecią Blockchain. Innymi słowy, przechowują one informacje o aktywach oraz ich lokalizacji w łańcuchu bloków.

Z portfelem kryptowalut są związane dwa podstawowe elementy, a mianowicie klucz prywatny i klucz publiczny. Wyjaśnijmy pokrótce co oznaczają wymienione pojęcia.

Klucz prywatny (private key) stanowi losowo wygenerowany ciąg alfanumeryczny, czyli kod złożony z cyfr 0-9 i znaków A-Z. Jest całkowicie unikatowy, a jego złamanie – praktycznie niemożliwe, nawet dla superkomputerów. Również zapamiętanie takiego kodu jest niewykonalne, więc koniecznością staje się zapisanie w specjalnym portfelu. Warto dodać, że klucz prywatny jest podpisem pozwalającym na autoryzację każdej transakcji, a jego utrata najczęściej wiąże się z utratą posiadanych kryptowalut.

Na podstawie klucza prywatnego jest wygenerowany klucz publiczny (public key). To nic innego jak adres portfela kryptowalutowego, który bez obaw można udostępniać innym. Można go porównać do numeru konta bankowego. Pozwala na otrzymywanie i wysyłanie kryptowalut bez konieczności dodatkowej weryfikacji.

Jak kupić bitcoina na giełdzie kryptowalut

Warto zaznaczyć, że w niektórych przypadkach zakup Bitcoina nie wymaga wcześniejszego zakładania portfela. Przykładem jest kupowanie Bitcoina na giełdzie kryptowalut. W chwili założenia konta portfel jest generowany automatycznie. Dobrym sposobem jest jednak założenie własnego portfela do przechowywania aktywów i wykorzystywanie giełdy (lub kantoru) jedynie do zakupu i sprzedaży Bitcoina.

Giełdy kryptowalutowe oferują stały dostęp do najważniejszych informacji odnośnie poszczególnych instrumentów. Szybko sprawdzisz bieżące ceny, wolumeny obrotów oraz najlepsze oferty kupna i sprzedaży. Niejednokrotnie oferują dostęp do precyzyjnych narzędzi i wskaźników ułatwiających podejmowanie decyzji inwestycyjnych, przykładowo poprzez analizowanie aktualnych kursów kryptowalut.

Jak wybrać giełdę kryptowalut?

Pierwszym krokiem jest wybór giełdy spełniającej Twoje oczekiwania. W Polsce do najbardziej popularnych można zaliczyć Zondaglobal.com (dawniej Bitbay.net), Binance.com. Oczywiście możesz założyć konto na kilku giełdach – w tej kwestii nie ma ograniczeń.

Rejestracja konta na giełdzie kryptowalut nie jest skomplikowana i większości przypadków wygląda podobnie. Konieczne jest wypełnienie podstawowych danych osobowych oraz weryfikacja konta poprzez przesłanie skanu dowodu osobistego. Jeśli zastanawiasz się jak kupić Bitcoin i szukasz więcej informacji na temat rejestracji konta na giełdzie kryptowalut, zajrzyj na stronę: https://kryptowaluty2.pl/jak-kupic-bitcoina/.

Kantory Bitcoin - co musisz wiedzieć

Być może zdecydujesz się na zakup Bitcoina w kantorze. Kantory najczęściej nie wymagają weryfikacji, dzięki czemu są najszybszym sposobem nabycia kryptowaluty. W tym przypadku musisz się jednak liczyć z koniecznością posiadania własnego portfela, na który zostanie przesłana zakupiona kryptowaluta. Po drugie – Bitcoin w kantorze zwykle jest droższy.

Artykuł sponsorowany

powrót