Jak utrzymać związek na odległość?

2022-02-23

Studia, lepsza praca, a coraz częściej też zawieranie znajomości przez Internet, to najczęstsze przyczyny tego, że wiele par musi mierzyć się z życiem na odległość. Opinie na temat sensu takich związków są podzielone. Tęsknota i brak oparcia w ukochanej osobie na co dzień, to spory problem. Jak sobie z nim radzić? I czy taki związek w ogóle ma szansę, aby przetrwać?

Jak utrzymać związek na odległość?

Częsty kontakt

Mieszkając razem, jesteśmy cały czas na bieżąco z tym co się dzieje u drugiej osoby. Nie musimy nawet specjalnie się o to starać, bo codzienne rozmowy i dzielenie się radościami i problemami przychodzą naturalnie. Jeśli los sprawił, że dzielą was setki, a nawet tysiące kilometrów, trzeba już o to zadbać. Postarajcie się przede wszystkim o jak najczęstszy kontakt. Telefoniczne rozmowy i smsy nie kosztują już tyle co kiedyś. Różne internetowe komunikatory sprawiają natomiast, że można rozmawiać ze sobą godzinami, a dzięki kamerkom nawet się zobaczyć.

Warto wprowadzić zasadę, że kontaktujemy się ze sobą codziennie, choćby na kilka minut, tak, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się u naszej drugiej połówki. Ciekawym urozmaiceniem może być pisanie do siebie tradycyjnych listów, albo wysyłanie sobie paczek z drobnymi niespodziankami.

Intymność na odległość

Nowoczesna technologia sprawia, że zobaczenie partnera czy długie rozmowy nie są problemem. Jednak w kwestii kontaktów intymnych, nie jest już tak łatwo. Pomocne mogą być gadżety erotyczne. I nie koniecznie trzeba ich używać samotnie. Można wcześniej umówić się na rozmowę na skypie z partnerem i pobawić się razem, choć oddzielnie. Atmosferę podgrzeją też pikantne rozmowy, podczas których będziemy opowiadać sobie nawzajem o swoich fantazjach. Tu już wiele zależy od tego, co nas kręci. Dla niektórych będzie to bdsm, inni wyobrażą sobie romantyczny wieczór przy świecach. Niezależnie od ułożonego w głowie scenariusza, opowiadajmy go partnerowi podając jak najwięcej szczegółów. Kto wie, może kiedy już się spotkacie, uda się te plany wprowadzić w życie.

Nie zamykaj się w domu

To, że tęsknisz za ukochaną osobą, nie oznacza, że musisz całymi dniami usychać z tej tęsknoty siedząc samotnie w domu. Wyjdź gdzieś razem z przyjaciółmi, odwiedź rodzinę lub poszukaj sobie jakiegoś hobby.

Spędzisz czas w miłej atmosferze, a okresy pomiędzy waszymi spotkaniami będą mijać znacznie szybciej. Zyskasz też wiele nowych doświadczeń, o których będzie można opowiedzieć partnerowi.

Ustalcie plan

Nie trzeba nikomu mówić, że związek na odległość jest bardzo trudny. Czasem po prostu tak układa się życie i niewiele można na to poradzić. Warto jednak rozmawiać o przyszłości i o naszych planach z nią związanych. Rozłąkę dużo łatwiej znieść, kiedy wiemy ile ona potrwa i znamy jej cel. Jeśli jej przyczyną były lepsze zarobki w nowym miejscu, dobrze jest wspólnie ustalić, jaka kwota będzie wystarczająca, aby móc wrócić do wcześniejszego funkcjonowania. Jeśli natomiast żyjemy w innych miastach i poznaliśmy się przez Internet, warto rozważyć perspektywę przeprowadzki w przyszłości. Takie rozmowy pozwolą poznać oczekiwania drugiej osoby i uniknąć rozczarowań.

Jeśli rozłąka jest czasowa i mamy wspólnie sprecyzowane plany na przyszłość, związek na odległość jak najbardziej ma sens. Utrzymywanie kontaktów, nawet jeśli dzieli nas wiele kilometrów jest tak proste, jak nigdy dotąd. Gorzej wygląda sytuacja par, które żyją osobno bez zastanawiania się nad przyszłością. W takiej sytuacji warto szczerze ze sobą porozmawiać, aby uniknąć niedopowiedzeń i niespełnionych nadziei.

Artykuł sponsorowany

powrót