Jak zacząć łatwo dropshipping i sprzedaż w tym modelu?

2022-03-31

Jak zacząć swoje działania i o co zadbać zaraz po wpadnięciu na ten pomysł? To tylko dwa pytania z wielu, które rodzą się w głowach sprzedawców rozważających ten sposób dystrybucji swoich produktów. Dropshipping ze względu na wygodę i możliwość szybkiego rozpoczęcia sprzedaży stał się jednym z najpopularniejszych trendów ecommerce obecnie w Polsce i na świecie.

Jak zacząć łatwo dropshipping i sprzedaż w tym modelu?

Zarobki na dropshippingu - Od czego zależą?

Konkurencja - Przed wyborem produktów, który chciałbyś sprzedawać w dropshippingu, pomyśl, co najbardziej Ci się będzie opłacać. Zrobisz to na kilka sposobów. Powinieneś dokładnie sprawdzić, czy Twoja cena po narzuceniu marży będzie konkurencyjna w stosunku do innych sprzedawców. Zastanów się, czy jesteś w stanie zbudować markę przebijającą ich osiągnięcia. Mówimy o tym dlatego, że często w wyniku zawarcia współpracy z hurtownią na niekonkurencyjne produkty sprzedawcy nie są w stanie narzucić satysfakcjonującej ich marży. Minimalny procent od sprzedaży sprawia, że taki sklep internetowy nie jest w stanie w długiej perspektywie utrzymać się na rynku i rozwijać w dalszym stopniu. Powinieneś rozejrzeć się za niszą, w której stosunkowo łatwe będzie wypozycjonowanie się jako marka przy jednoczesnym narzuceniu wysokiej marży na produkcie. 

Jak sprzedawać łatwo za pomocą modelu dropshipping?

Rodzaj towaru - Dokładniej chodzi w tym punkcie o gabaryt i ryzyko zwrotów. Słusznie bowiem mówi się o tym, że w dropshippingu posiadanie magazynu nie jest konieczne. Dzieje się tak jednak tylko w pojedynczych sytuacjach, indywidualnych wypadkach, gdyż zależy to w większym stopniu od produktu. Przed podjęciem decyzji oszacujmy, jakim ryzykiem zwrotów charakteryzuje się planowany przez nas produkt do dystrybucji. Umowa z hurtownią w największej ilości przypadków nie dopuszcza sytuacji, w której zwrot dokonywany jest do niej. Dokumenty są opieczętowane danymi sprzedawcy, więc to jego firma będzie tą, do której zwracany jest towar lub wysyłane reklamacje. Nakłada to na sprzedawców bez kapitału konieczność rozglądania się za produktami z małym procentem wzrostów. Wystarczy w tym kontekście porównać chociażby etui na telefony z branżą modową. Pierwszy przypadek, jak pewnie podejrzewasz, charakteryzuje się niskim ryzykiem zwrotu. Drugi natomiast, nawet, jeżeli nie jest bardzo duży, jest znacznie wyższy od pierwszego. 

Warunki umowy - Kolejnym elementem, o którym musimy pamiętać jako przedsiębiorcy, są korzystne dla obu stron warunki umowy. Należy wystrzegać się działań w partnerstwie z hurtownią dropshippingową bez umowy. Nawet wtedy, gdy uważamy, że bardzo ufamy drugiej stronie, umowa jest formalnością, o którą warto zadbać. Okazuje się nawet w sytuacji, gdy jedna ze stron zapomni dany zakres ustaleń. 

Artykuł sponsorowany

powrót