Korepetycje dla branży IT

2023-02-15

Trendy na rynku pracy zmieniają się bardzo dynamicznie, co bardzo łatwo zaobserwować każdego roku. Są jednak branże, które nie tracą na popularności, a wręcz przeciwnie, rozwijają się i ciągle wykazują zapotrzebowanie na nowych, wykwalifikowanych pracowników. Taka sytuacja panuje w dziedzinie informatyki. Rozwój technologiczny oraz powszechny dostęp do Internetu sprawia, że osoby z wykształceniem informatycznym są pożądane niemal w każdej firmie.

Korepetycje dla branży IT

Grafik komputerowy, projektant gier komputerowych, programista, czy administrator sieci komputerowych to tylko niektóre z ciekawych zawodów, które można wykonywać po studiach informatycznych. Jednak, żeby dobrze przygotować się do wybranego kierunku warto pomyśleć o tym już w szkole średniej. W jaki sposób? Doskonałym pomysłem będą korepetycje z informatyki. W przygotowaniu mogą pomóc specjaliści z Logo IT.

1. Czy warto zdawać maturę z informatyki?
2. Jak przygotować się do matury z informatyki? Korepetycje z Logo IT

1. Czy warto zdawać maturę z informatyki?

Rozważając swoją karierę w branży IT, oczywistym wydaje się wybór studiów o kierunku informatycznym. Pozwolą one nabyć odpowiednie umiejętności, które mogą być niezbędne w pracy na wymarzonym stanowisku. Warto jednak przygotować się w tym kierunku jeszcze przed samymi studiami. Jak wynika ze statystyk na profilach informatycznych często lądują osoby, które nie zdawały informatyki na maturze. Czy jest zatem ona niezbędna?

Zdecydowanie warto rozważyć maturę z informatyki, chociażby z dwóch powodów. Przede wszystkim nauka do matury będzie także powtórką wiadomości całego do tej pory przerabianego materiału, odświeżeniem zagadnień i utrwaleniem szczegółów, które mogły umknąć przez lata nauki. Egzamin maturalny będzie także namiastką tego, co czeka na uczelni, dlatego przygotowanie się do niego może mieć długofalowe skutki.

Drugi powód, dla którego warto zdawać maturę z informatyki, to zdecydowana przewaga na uczelni nad studentami, którzy trafili tam bez wcześniejszego przygotowania. Często bowiem zdarza się, że brak podstawowej wiedzy bardzo szybko daje o sobie znać.

2. Jak przygotować się do matury z informatyki? Korepetycje z Logo IT

Zadania z informatyki, z którymi mierzą się maturzyści mają za zadanie sprawdzić umiejętność posługiwania się komputerem oraz jego oprogramowaniem. Dodatkowo sprawdzane są takie zdolności jak wyszukiwanie, gromadzenie oraz przetwarzanie informacji, korzystanie z sieci komputerowych oraz współtworzenie zasobów w sieci, a także stosowania podejścia algorytmicznego i komunikowania się przy pomocy komputera.

Matura z informatyki trwa łącznie 210 minut i podzielona jest na dwie części. Pierwsza część to zadania wykonywane bez użycia komputera, na których rozwiązanie maturzyści mają 60 minut. Druga część trwa 150 minut i obejmuje zadania, do której używany jest komputer wraz z oprogramowaniem dostępnym na dysku twardym oraz na innych nośnikach dołączonych do stanowiska. Uczniowie, którzy ukończą wszystkie zadania przed określonym czasem, mogą opuścić salę wcześniej.

Ponieważ informatyka obejmuje wiele rozległych tematów, ciężko jest przygotować się do matury z tego przedmiotu samodzielnie. Żeby nie pominąć żadnego z ważnych zagadnień dobrze jest skorzystać z profesjonalnych korepetycji. Udziela ich między innymi firma Logo IT, a w czasie ich trwania wiedzę zainteresowanym przekazują specjaliści, którzy do czynienia z branżą informatyczną mają na co dzień w swojej pracy.

Artykuł sponsorowany

powrót