Kserokopiarka – zakup czy dzierżawa?

2022-02-24

Kserokopiarka to bardzo ważne urządzenie w każdej firmie. Możemy wybrać urządzenie nowe lub poleasingowe, czy też po prostu wydzierżawić kserokopiarkę. Jakie rozwiązanie najlepiej się sprawdzi?

Kserokopiarka – zakup czy dzierżawa?

Choć przy wyborze kserokopiarki zwykle bierzemy pod uwagę zakup nowego urządzenia, do wyboru mamy również kopiarki poleasingowe. Nie zawsze też musimy decydować się na zakup, ponieważ urządzenie można też wydzierżawić. Firma Prima oferuje nam wszystkie opcje, dzięki czemu możemy dostosować wybór produktów do indywidualnych potrzeb.

Kserokopiarka i drukarka – urządzenia do każdego biura
 
Wybierając urządzenie do biura, trzeba zdecydować, jakie funkcje będą nam potrzebne. Pozwoli to dobrać urządzenie do potrzeb. Obieg dokumentów w firmie bardzo ułatwiają kserokopiarki. Od tradycyjnych drukarek różnią je rozmiary i zakres funkcji. Kserokopiarka oferuje klientom obsługę różnych rodzajów papieru, szybkość wydruku, pomniejszanie i powiększanie kopii, dużo miejsca na arkusze w zasobniku i ciągłość kopiowania. Kopiarka może też być urządzeniem wielofunkcyjnym, służącym do skanowania i kopiowania dużej liczby dokumentów. 
 
W większym biurze, gdzie nie drukuje się masowo, często wystarcza drukarka. Podstawowe rodzaje drukarek, które znajdziemy na rynku to drukarki atramentowe i laserowe. Drukarka atramentowa sprawdzi się przede wszystkim w domu. Jest ona idealna do drukowania prostego druku i grafiki. Charakteryzuje się niską ceną i dużą wydajnością. Jednak w przypadku zakupu dla firmy lepiej pomyśleć o drukarkach laserowych, które dużo lepiej sprawdzają się podczas częstego użytkowania. Większa jest tutaj prędkość drukowania, dlatego szybciej wydrukujemy dużą ilość stron. Szybkie działanie sprawia, że jest to sprzęt, który pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Zarówno w domu, jak i w biurze popularne są też urządzenia wielofunkcyjne, które poza opcją drukowania mają też skaner, ksero czy faks. 
 
Na co zwrócić uwagę przy zakupie kserokopiarki?
 
Aby kserokopiarka jak najlepiej spełniała swoje zadanie, podczas zakupu należy zwrócić uwagę na jej parametry. Trzeba wiedzieć, jakie ma być jej przeznaczenie i przewidywana częstotliwość użytkowania. Należy też zwrócić uwagę na koszt materiałów eksploatacyjnych, takich jak papier czy toner. Tanie urządzenia często mają drogi tonery, dlatego należy dokładnie przeanalizować te koszty, aby dokonać świadomego wyboru. Kupując kserokopiarkę, trzeba też zwrócić uwagę na to, czy drukuje ona zarówno w czerni, jak i w kolorze, szczególnie wtedy, gdy zamierzamy drukować grafiki czy zdjęcia. Istotna jest też szybkość drukowania, ilości wydrukowanych stron na minutę i maksymalny format. Przemyślany wybór sprawi, że kopiarka będzie spełniała swoje zadanie w biurze i podczas wykonywania usług własnych.
 
Sprzedaż drukarek i kserokopiarek
 
Firma Prima oferuje drukarki i kserokopiarki najwyższej jakości dla każdej firmy. W ofercie znajdują się urządzenia nowe i poleasingowe uznanych producentów, takich Konica Minolta i Canon. Wybierając nowe urządzenie, masz możliwość użytkowania najnowszego modelu, który dopiero wchodzi na rynek i ma wiele nowoczesnych funkcji. Nowy sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze i kompatybilny z systemami mobilnymi, co znacznie ułatwia pracę. Jeśli interesuje Cię ekonomiczne rozwiązanie, postaw na kserokopiarki poleasingowe. Są one dokładnie sprawdzane, więc gwarantują bezproblemowe działanie. Eksperci oceniają stan techniczny urządzeń i w razie potrzeby dokonują naprawy, dzięki czemu otrzymujesz urządzenie w pełni sprawne i gotowe do pracy. Po zakupie otrzymujesz pełne wsparcie techniczne.
 
Dzierżawa kserokopiarek
 
Jeśli nie chcesz kupować nowego urządzenia dla swojej firmy, dobrą opcją jest dzierżawa kserokopiarek. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na duże oszczędności. Wśród produktów, które można wydzierżawić, są między innymi urządzenia Konica Minolta Bizhub, urządzenia, które są nowością na rynku czy też specjalistyczne modele. Opcja dzierżawy to propozycja zarówno dla małych, jak i dużych firm. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wśród młodych firm, które nie chcą tracić środków na zakup urządzeń, decydują się więc na wynajem sprzętu biurowego. Dzierżawa kserokopiarki sprawia, że nie musimy martwić się serwisowaniem urządzenia i zakupem materiałów eksploatacyjnych, ponieważ są one wliczone w cenę abonamentu. Przed rozpoczęciem współpracy należy zapoznać się z zapisem praw opisanych szczegółowo w umowie dzierżawy. Usługa jest świadczona na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo do żądania dostępu do danych oraz zgłoszenia sprzeciwu na marketing produktów i usług Administratora.
 
Firma Prima oferuje serwis kserokopiarek, drukarek i niszczarek wielu renomowanych producentów, takich jak Konica Minolta czy Canon. W ofercie znajdują się oryginalne części i materiały eksploatacyjne, co zapewnia najwyższą jakość obsługi. Użycie oryginalnych części gwarantuje najwyższą jakość i nie stwarza ryzyka, że wykorzystane materiały wpłyną negatywnie na inne podzespoły w urządzeniu. Jeśli urządzenie jest duże, aby uniknąć kłopotliwego transportu, usługa naprawy odbywa się w biurze u klienta.

Artykuł sponsorowany

powrót