MacBook Air czy Pro – jaki laptop Apple wybrać?

2022-06-28

Laptopy Apple są chętnie wybierane przez przedstawicieli wielu zawodów. Płynność działania, doskonała jakość obrazu, przyjazny w obsłudze system operacyjny - to tylko jedne z najważniejszych zalet tego, co oferuje sprzęt Apple. Zastanawiając się nad tym, na który laptop postawić, możemy wytypować MacBook Air lub MacBook Pro. Chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, oba komputery to sprzęty, które spełniają zupełnie inne potrzeby.

MacBook Air czy Pro – jaki laptop Apple wybrać?

Tym, co je różni, jest oczywiście też cena - MacBook Pro może być nawet dwukrotnie droższy od MacBooka Air. Czy zawsze warto wybrać bardziej kosztowną opcję? Niekoniecznie. Grunt to dopasować laptop do swoich potrzeb. Może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie MacBook Air. Oba komputery mają wiele zalet, którymi cechują się najnowsze propozycje Apple. Najważniejsze przykłady? Choćby długo działającą baterię, umożliwiającą swobodną, mobilną pracę, a także - technologię True Tone, dostosowującą odcień i intensywność obrazu do oświetlenia otoczenia.

Wybierając spośród obu komputerów, trudno popełnić błąd - oba sprzęty są bardzo dobrymi propozycjami, które sprawdzą się zarówno w kontekście pracy, jak i rozrywki. Komu przyda się MacBook Air, a kto powinien wybrać MacBook Pro? Spróbujmy się nad tym zastanowić!

MacBook Air - dla kogo?MacBook Air z czipem M1 to bardzo dobry sprzęt, który docenią wszyscy przedstawiciele branży kreatywnej, twórcy treści, dziennikarze, copywriterzy, studenci. To bardzo wygodny sprzęt do pracy biurowej, korzystania z internetu, pisania. Do tego wszystkiego - jest to sprzęt niezwykle mobilny. Lekki i wygodny, łatwo zabrać go ze sobą, by pracować poza domem lub biurem.

Kto będzie szczególnie zadowolony z tego rozwiązania?

* Szkoleniowcy i konsultanci - dużo pracując w terenie, ważne jest, by komputer był lekki, łatwy w przenoszeniu, o mocnej baterii. Taki właśnie jest MacBook Air. Waży zaledwie 1, 29 kg, a bateria wystarcza nawet na 18 godzin.

* Twórcy treści, dziennikarze, copywriterzy - dzięki wygodnej, podświetlanej klawiaturze, łatwo jest pisać teksty i przygotowywać opracowania o każdej porze dnia i nocy - w zależności od preferowanego stylu pracy.

* Pracownicy biurowi, koordynatorzy projektów, przedsiębiorcy - to sprzęt, który pozwoli w łatwy sposób zarządzać wieloma rzeczami naraz. Superszybka pamięć masowa SSD pozwala na błyskawiczne uruchamianie aplikacji i otwieranie plików - to ogromne ułatwienie.

A dla kogo będzie lepszym wyborem MacBook Pro? Czas się temu dokładnie przyjrzeć!

MacBook Pro - dla kogo się sprawdzi?


Są jednak osoby, dla których MacBook Air nie będzie wystarczającym rozwiązaniem. MacBook Pro to potężniejszy sprzęt, który pozwoli korzystać z bardzo zaawansowanych programów obróbki graficznej czy filmowej. Dlatego nie ulega wątpliwości, że przedstawiciele kreatywnych zawodów artystycznych, chętnie będą go wybierać.

Kto najbardziej skorzysta na wyborze MacBooka Pro?

* Twórcy filmowi i vlogerzy - montowanie filmów na tym sprzęcie nie sprawi większej trudności. 8-rdzeniowe GPU i działająca do 5 razy szybciej grafika to prosty przepis na obsługę rozbudowanych aplikacji.

* Graficy i fotografowie - docenią nie tylko płynność pracy komputera, ale również naturalne, żywe kolory. Wyświetlacz Retina o jasności 500 nitów zachwyci użytkowników wyrazistością kolorów i bogactwem szczegółów.

* Gracze - MacBook Pro to sprzęt, który sprawdzi się także do gier. Aktywny układ chłodzenia i podświetlana klawiatura Magic Keyboard to dodatkowe zalety tego sprzętu, umożliwiające oddanie się rozgrywce.

Sprawdź dostępne MacBooki Air w sklepie MediaMarkt!

Artykuł sponsorowany

powrót