Masaż relaksacyjny w zaciszu własnego domu - porady

2021-01-28

Jeśli czujesz się spięty lub obolały, terapia masażem może pomóc Ci poczuć się lepiej. Jest to praktyka polegająca na uciskaniu i pocieraniu skóry oraz leżących pod nią mięśni. Przynosi ona wiele korzyści fizycznych i psychicznych, w tym uśmierza ból i odpręża.  Jednak nie zawsze trzeba udawać się do masażysty, aby czerpać z tego korzyści. W przypadku niektórych dolegliwości korzystny może być również masaż samodzielny. Podczas samodzielnego masażu używasz swoich rąk, aby manipulować własnymi mięśniami. Polega to na ugniataniu skóry i wywieraniu nacisku w określonych miejscach.

Masaż relaksacyjny w zaciszu własnego domu - porady

Zalety masażu

Samodzielny masaż to prosty i wygodny sposób na korzystanie z dobrodziejstw terapii masażem. Jako metoda DIY, może być wykonywany w zaciszu własnego domu.  

Podobnie jak masaż w ogóle, automasaż może pomóc złagodzić: 
* stres
* niepokój
* bóle głowy
* zaburzenia trawienia
* nadwyrężenie mięśni
* napięcie mięśni
* ból

Samodzielny masaż jako część kompleksowego planu leczenia, może również pomóc w radzeniu sobie z przewlekłymi schorzeniami, takimi jak zapalenie stawów. Nie powinien on jednak zastępować regularnego leczenia medycznego. 

Ponadto, jeśli korzystasz z profesjonalnych masaży, samodzielny masaż może przedłużyć ich działanie i przynieść ulgę pomiędzy kolejnymi sesjami. 

Masaż na ból szyi

Ból szyi jest często spowodowany nadmierną eksploatacją i złą postawą. Może to wynikać z codziennych czynności, takich jak pochylanie się nad laptopem lub telefonem, lub czytanie w łóżku bez odpowiedniego podparcia szyi. Jeśli czujesz, że twój kark jest napięty i bolesny, wypróbuj tę terapeutyczną technikę samodzielnego masażu.

Masaż dla ulgi w zaparciach

Zaparcia mogą powodować ból i dyskomfort w jamie brzusznej. Chociaż zaparcia można leczyć za pomocą środków przeczyszczających, pomocny może okazać się również masaż brzucha. Ten rodzaj masażu przynosi ulgę poprzez stymulowanie wypróżnienia. Może on również zmniejszyć wzdęcia, skurcze i napięcie w jamie brzusznej.

Masaż  jest odpowiedni w przypadku łagodnego bólu. Jeśli jednak ból jest intensywny lub nieustający, najlepiej skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem technik masażu. 

Jeśli nie jesteś pewien, co jest przyczyną Twojego bólu, samodzielny masaż może pogorszyć objawy. 

Ponadto, masaż może być niebezpieczny dla niektórych osób. Zachowaj ostrożność lub najpierw porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz: 

* złamania
* oparzenia
* gojące się rany
* zaburzenia krwawienia
* leki rozrzedzające krew
* zakrzepicę żył głębokich

Zwróć uwagę na to, jak się czujesz w trakcie i po masażu. Jeśli ból się nasila lub nie ustępuje, samodzielny masaż może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Samodzielny masaż możesz także wykonywać, wykorzystując odpowiednie urządzenia, takie jak masażery. Znajdziesz je na stronie internetowej Medwil. Oferta sklepu jest niezwykle bogata - znajdziesz tam także lampy bateriobójcze (https://medwil.pl/lampy-bakteriobojcze) i inne profesjonalne akcesoria i urządzenia (https://medwil.pl/homedics).

Artykuł sponsorowany

powrót