Modna biżuteria na lato – bransoletka z koralików czy delikatny długi naszyjnik?

2021-04-30

Lato to czas, kiedy w modzie dozwolone jest pełne szaleństwo. Feerie barw, kolorów, faktur. To samo dotyczy biżuterii. To właśnie latem możesz prawdziwie zaszaleć, tworząc nieoczywiste zestawienia.

Modna biżuteria na lato – bransoletka z koralików czy delikatny długi naszyjnik?

Biżuteria a letnie stylizacje

Modna biżuteria na lato to niezbędny element nie tylko typowo wakacyjnej stylizacji. W tym okresie roku można też pozwolić sobie na nieco więcej niż w innych miesiącach. Tutaj jest miejsce na przepych, kontrasty, łączenie ze sobą elementów z zupełnie odmiennych stylizacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby bransoletka na sznurku uzupełniona została pozłacaną lub stalową albo skórzaną. Absolutnie dozwolone jest zestawianie dużej liczby bransoletek i delikatnego, bardzo dziewczęcego naszyjnika w gwiazdki. Możesz ze sobą łączyć biżuterię klasyczną, złotą i srebrną z stylem etno, boho. Jest tutaj miejsce i na kamienie naturalne, i na ozdobne chwosty i na masywne łańcuchy. Ważne, aby wybrana przez ciebie biżuteria korespondowała z całą stylizacją. Mimo że perły są nadal bardzo modne, niekoniecznie będę one dobrze prezentowały się ze zwiewną, lnianą kreacją. Natomiast duże kolczyki koła czy niebanalne chokery z pewnością świetnie dopełnią stylizację boho.

Po jaką biżuterię sięgnąć latem?

Letnie stylizacje dają bardzo dużo możliwości uzupełniania ich biżuterią bardzo różnorodną. Podkreślić warto, że tutaj często granice wyznacza właściwie twoja wyobraźnia. Są oczywiście modele, które w tym letnim czasie są szczególnie popularne, modne i pożądane.

* Z pewnością o typowej letniej biżuterii zaliczają się bransoletki. Latem z chęcią eksponujemy ręce i dłonie, podkreślamy ich opaleniznę, często sięgamy więc po bransoletki z kolorowymi (najczęściej jasnymi, pastelowymi) koralikami lub perełkami. Uzupełniają je również delikatne bransoletki na sznurku czy tradycyjnym łańcuszku. Popularnością cieszą się również bransoletki na wstążce. Zestawiać można za sobą kilka podobnych lub wykonanych z różnych elementów bransoletek.

* Jeśli chodzi o naszyjniki, bardzo popularne nadal są chokery z kamieniami, gwiazdkami, kuleczkami. Od kilku lat, szczególnie latem, bardzo chętnie sięgamy po dłuższe, bardzo delikatne łańcuszki i naszyjniki. Nie brakuje także bardzo długich, bogato zdobionych chwościkami oraz innymi dodatkami łańcuszków

* Jeśli chodzi o kolczyki, to podobnie jak w kwestii naszyjników panuje absolutne przyzwolenie na biżuterię XXL. Przede wszystkim są to kolczyki koła, często z dodatkowymi akcentami w postaci wszechobecnych gwiazdek, ale nie tylko. Świetną propozycją do bardziej eleganckich stylizacji będą także kolczyki modułowe, na przykład ażurowe. Zwracają one uwagę swoim wyrafinowaniem, a jednocześnie dodają całej stylizacji wrażenia niezwykłej lekkości

* Pierścionki także mogą pełnić ważną rolę w wykańczaniu całej stylizacji. Latem chętnie sięgamy po delikatne, proste modele, obrączki z kamieniami, często te proste, minimalistyczne pierścionki nosimy po kilka na jednym palcu.

Artykuł sponsorowany

powrót