Na czym polega mailing i jak możesz go wykorzystać?

2023-11-21

W dzisiejszych czasach konkurencja w niemal każdej branży stała się bardzo duża. Nowym firmom trudno jest przebić się na przepełnionym rynku, a rywalizacja między dominującymi w poszczególnych sektorach przedsiębiorcami bywa zacięta. Jeśli chcesz zdobyć przewagę, musisz zainwestować w zróżnicowany i jakościowy marketing.

Na czym polega mailing i jak możesz go wykorzystać?

Mailing — twoja przewaga na rynku

Istnieje kilka narzędzi i metod marketingowych, dzięki którym możesz sprawić, że klienci zapamiętają twoją markę. Jednym z nich jest mailing.

Aby zrozumieć, w jaki sposób kampanie mailingowe pomogą ci zdobyć przewagę w branży, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie są ich podstawowe elementy. Zastanów się, jakie wiadomości znajdujesz we własnej wirtualnej skrzynce pocztowej? Czy są to wyłącznie newslettery? A co z potwierdzeniami zamówień, zaproszeniami na wydarzenia, informacjami o wyprzedażach czy przypomnieniami o zbliżających się wizytach? Jeśli przeanalizujesz te komunikaty, z pewnością zauważysz, że z mailingu korzysta współcześnie niemal każda licząca się na rynku firma. Okazuje się, że niejednokrotnie zapominamy o tego rodzaju kampaniach, ponieważ stały się one dla nas czymś oczywistym i naturalnym. A jak wiadomo — o rzeczach oczywistych zapominamy najczęściej.

Odpowiedz sobie zatem na podstawowe pytanie: czy stosujesz mailing w swojej firmie? Jeśli nie, koniecznie to zmień. Jeśli tak, zastanów się, jak możesz ulepszyć swoją kampanię. Poniżej przedstawimy ci rozwiązania adekwatne w każdej z tych sytuacji.

Zacznij korzystać z mailingu dzięki mProfi

Jeśli dotąd nie używałeś poczty e-mail do kontaktu ze swoimi klientami i kontrahentami, załóż konto na platformie mProfi. Oto kilka powodów, dla których warto zacząć właśnie w tym miejscu:

* Po rejestracji otrzymasz dostęp do gotowych szablonów wiadomości e-mail. Dzięki nim nie musisz martwić się o wizualną stronę kampanii mailowych
* Oprócz kreatora do twojej dyspozycji pozostanie także planer/kalendarz treści. To ty decydujesz, kiedy dana wiadomość zostanie wysłana
* Platforma mProfi umożliwia ci stworzenie i aktualizowanie bazy odbiorców
* Kampania mailowa z mProfi to coś więcej niż newslettery. Możesz przekazywać swoim odbiorcom różnorodne komunikaty: potwierdzenia spotkań, informacje o produktach i usługach lub dostęp do statusu zamówień
* Dzięki technologicznemu zaawansowaniu platformy, swoje komunikaty możesz łatwo zintegrować z zewnętrznymi programami i narzędziami, takimi jak kalendarz Google, Asana czy Trello

Wyróżnij się kreatywną kampanią mailingową

Jeśli pierwsze kroki już za tobą, wykorzystaj mProfi, aby ulepszyć mailing w swojej firmie. Zastanów się, czego brakuje w wiadomościach wysyłanych przez konkurencję i zadbaj o to, aby twoje komunikaty były pozbawione tych braków. Wykorzystaj dostępne szablony, aby twoje treści stały się atrakcyjne wizualnie i pozostały związane z twoim indywidualnym brandingiem. Pozostań w stałym kontakcie ze swoimi odbiorcami i regularnie dostarczaj im contentu, a możesz być pewien, że zauważysz różnicę w notowanych zyskach!

Artykuł sponsorowany

powrót