Na czym polega system kontroli czasu pracy?

2022-09-02

Kontrolowanie czasu pracy pracowników jest niezwykle ważnym zadaniem, do którego warto wdrożyć technologie komputerowe. Takie rozwiązanie to nie tylko możliwość sprawdzania czasu pracy zatrudnionych osób to również sposób na pozyskanie informacji na temat efektywności ich działań. Cyfrowe kontrole to także sposób na kontrolowanie czasu pracy pracownika poza siedzibą firmy, gdy ten pracuje zdalnie.

Na czym polega system kontroli czasu pracy?

Czym jest system rcp?

System rcp to system rejestracji czasu pracy. Korzystanie z niego pozwala na wiele dodatkowych opcji, które są niedostępne, gdy pracownik wykonuje swoje zadania online, lub, gdy w biurze nie znajduje się osoba odpowiedzialna za kontrolowanie zatrudnionych. Dla wielu osób zastanawiające może być, w jaki sposób działa system, jednak jego funkcjonowanie jest znacznie prostsze, niż się wydaje. System rcp obsługuje różne sposoby weryfikacji pracowników. Należy do nich między innymi weryfikacja odciskiem palca, identyfikacja twarzy, zbliżenie karty do czytnika lub podanie hasła. Są to jednak opcje stacjonarne, a jak wygląda kontrola zdalna?
 
W przypadku wykonywania swojej pracy na odległość pracownik korzysta ze specjalnej aplikacji, stworzonej specjalnie po to, aby weryfikować jego czas pracy. System rcp pozwala na stworzenie dokładnej liczby godzin, jaką pracownik spędził na wykonywaniu swoich zadań. Dodatkowo w systemie możemy wyznaczyć plan pracy personelu, aby system dopasował godziny wejścia do firmy, gdy osoby zatrudnione mają sztywno wyznaczone godziny wykonywania swoich zadań. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze jest przydatne, ponieważ godziny pracy personelu mogą być elastycznie dopasowane, dlatego system pozwala na ustawienie „widełek na wejście”, tak aby rejestrowanie czasu pracy dopasowało się do firmy.

Dlaczego rejestracja czasu pracy jest ważna?

Kontrolowanie czasu pracowników ustalone jest w kodeksie pracy, a na podstawie wyników kontroli dokonuje się wypłaty wynagrodzenia. Dlatego rejestracja czasu pracy przez system elektroniczny pozwala na uczciwą kontrolę godzin, które przepracował nasz personel. W taki sposób unikniemy jakichkolwiek niezgodności związanych z wypłaconą pensją, ponieważ system rcp w sztywny sposób wykonuje raporty pracownicze. Ważnym aspektem systemu jest możliwość dodania zaokrągleń, dzięki którym lekkie spóźnienie pracownika liczy się jako pełna godzina. 
 
Gdzie mogę kupić system pozwalający na rejestrowanie czasu pracy?

Pomimo niezwykłej praktyczności, jaką niesie za sobą rejestracja czasu pracy, wiele firm nadal nie zdecydowało się na rozwiązania elektroniczne. Jednak nawet w przypadku małych firm, papierowe grafiki czasu są mniej praktyczne, ponieważ do ich prawidłowego funkcjonowania, wymagana jest osoba odpowiedzialna za kontrole. Skąd jednak pozyskać system rcp? Zaufaną marką zdecydowanie jest https://biosys.pl, specjalizujące się w tworzeniu systemów, z którymi możliwe jest rejestrowanie czasu pracy.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej, na temat systemu polecamy stronę https://biosys.pl/jak-dziala-system-rcp/, która w dokładny sposób opisuje sposób, w jaki działa rejestrowanie czasu pracy. Podane informacje mogą pomóc Ci w dokonaniu wyboru dotyczącego instalacji oprogramowania w Twojej firmie.

Artykuł sponsorowany

powrót