Niezwykłe hotele na Malediwach i luksusowe wycieczki z Carter®

2020-11-23

Na szczęście istnieją jeszcze miejsca na Ziemi, gdzie można powiedzieć, że czujemy się jak w raju. Gdzie zapominamy o pracy, codziennych obowiązkach i przyziemnych, trywialnych sprawach życiowych.

Niezwykłe hotele na Malediwach i luksusowe wycieczki z Carter®

Takimi punkcikami na mapie świata są „perełki” rozrzucone na wodach Oceanu Indyjskiego, czyli boskie Malediwy.

Kraj leży około 1000 kilometrów na południe od Sri Lanki i podzielony jest na 26 atoli i 1200 wysp. Tylko około 200 z nich jest zamieszkałych. Wszystkie wyspy znajdują się zaledwie 1 metr ponad poziomem wody, co sprawia, że kraj ten jest niezwykle zagrożony globalnym ociepleniem klimatu i podnoszeniem się poziomu morza. To nie jest wcale przesada – należy tam się koniecznie wybrać, zanim znikną z powierzchni naszej planety i zanim będzie za późno! Położenie archipelagu blisko równika daje podróżnym gwarancje, że przez cały rok temperatura oscyluje wokół 29-30° Celsjusza. Aby poznać atmosferę i wczuć się w rajski klimat tych boskich wysepek najlepsza będzie osobista podróż aby ocenić, że miejsce nie jest ani trochę przereklamowane w CARTER®.


Boskie Malediwy odległe atole


Archipelag Malediwów według wytrawnych podróżników i wielu prestiżowych czasopism oraz rankingów zaliczany jest do grona najbardziej romantycznych i elitarnych miejsc na świecie. Luksusowe hotele prześcigają się w wyszukanych i autentycznych udogodnieniach, aby goście wracali do nich wielokrotnie.


Najlepsze hotele świata


Pomimo pozornych podobieństw obiektów wypoczynkowych na zewnątrz, każdy z nich jest oryginalny i na swój sposób zupełnie wyjątkowy i różniący się od hotelu z sąsiedniej wyspy. Na odmienność składa się wiele czynników: wyszukana kuchnia, lokalna lub modernistyczna architektura, roślinność, kształt i wielkość wyspy, udogodnienia, zabiegi SPA i oferowane atrakcje.

Poniżej przedstawiamy 2 niezwykłe i wyjątkowo luksusowe hotele na Malediwach, które są zupełnie różne ale każdy z nich jest warte swej ceny:

1. Velaa Private Island położona jest na dziewiczym atolu Noonu i jest prawdziwą „ perłą w kornie” jeśli chodzi o najlepsze hotele. Otwarcie hotelu miało miejsce w 2013 roku a od tego czasu prywatna wyspa stała się wyznacznikiem 6* luksusu i liderem w kwestii nienagannej obsługi na Malediwach.

Jeszcze kilka lat temu niewielka wyspa Velaa była niezamieszkana a teraz to niezwykle elitarny obiekt turystyczny z 47 willami, który przyciąga wymagających Klientów z całego świata i gdzie można spędzić najlepsze wakacje w swoim życiu.

Na szczególną uwagę zasługuję prywatne i bardzo obszerne wille z czterema sypialniami, które oferują maksimum prywatności i spersonalizowaną obsługę oraz 2 baseny na wyłączność. Wille zlokalizowane na wodzie to naturalny wybór młodożeńców i osób poszukujących wyjątkowej i magicznej aury, w szczególności Romantic Villa, gdzie dopływa się z przystani łodzią.


Restauracja Aragu w hotelu Velaa - Malediwy z CARTER


Co wyróżnia hotel poza wysoka ceną? Wyrafinowana kuchnia, gdzie o potrawy dbają kucharze z całego świata, pole golfowe, korty tenisowe, własny samolot, piwniczka win, salon cygar kubańskich, ekskluzywne spa z profesjonalnymi zabiegami oraz fenomenalny klub dla najmłodszych.

2. Soneva Jani to butikowy hotel położony w atolu Noonu na Malediwach, z piękną laguną, śnieżnobiałymi plażami i tropikalną roślinnością. Soneva Jani, który został wybudowany z niezwykłym rozmachem, przenosi gości do innej rzeczywistości. Oferuje przestronne wille na wodzie i na lądzie, które zbudowane zostały z materiałów przyjaznych dla środowiska i urządzone przez Evę Shivdasani. Wille nawodne mają przesuwane dachy, baseny wypełnione wodą oceaniczną i własne zejścia do laguny, a niektóre posiadają zjeżdżalnie prowadzące z werandy wprost do wody! To jedyne tego typu wille na Malediwach! Goście mogą udać się do wielu restauracji, wybrać się na piknik w stylu Robinsona Crusoe, delektować się obiadem na plaży albo zjeść lunch w ogrodzie. Warto też udać się na spacer w labiryncie z żywopłotu, zwiedzić okolicę łodzią lub rowerem, podziwiać podwodny świat w centrum nurkowym Soleni, odwiedzić obserwatorium lub oglądać filmy na świeżym powietrzu w Cinema Paradiso. Miłośnicy sportu mogą pójść na siłownię, poćwiczyć jogę lub zagrać w tenisa. Soneva Spa to doskonałe miejsce na relaks podczas holistycznych i tradycyjnych zabiegów. Najważniejsze udogodnienia hotelu to 25 willi, 5 restauracji i barów, prywatna laguna, spa, siłownia, pawilon do jogi, Soleni Dive Centre, kort tenisowy, sporty wodne oraz rowery. Cinema Paradiso na świeżym powietrzu oferuje wieczorne seanse dla miłośników kina, a obserwatorium dostarcza niesamowitych wrażeń podczas nocnej obserwacji gwiazd. Nie sposób tam się nudzić. Dla rodzin przygotowany jest wspaniały plac zabaw dla dzieci, biblioteka oraz oferta rejsów w poszukiwaniu delfinów i żółwi morskich.


Soneva Jani Cinema Paradiso


Biuro CARTER jest przedstawicielem w Polsce wyżej opisanych hoteli i posiada bezpośrednie, preferencyjne stawki dla swoich Klientów.


Najlepsze hotele świata


Zapraszamy do wizyty w biurze przy ul. Hożej 50/23 w Warszawie i do kontaktu.

Inspiracje podróżnicze i relacje z naszych wypraw:
https://carter.eu/blog/
travel@carter.eu, 22 392 60 16/17, 
https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/
https://www.facebook.com/CARTER.LuksusoweWakacje/ 
https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

Artykuł sponsorowany

powrót