Od skoków narciarskich do klasyki polskiej mody – Nagaba

2022-02-07

Nagaba to rodzinna polska firma zajmująca się produkcją obuwia. Jej produkty cechują się wysoką jakością wykonania i użytych materiałów, co przekłada się na ponadprzeciętną trwałość butów i wygodę ich noszenia. Firma produkuje buty na co dzień, casualowe oraz eleganckie, przeznaczone na różne pory roku, a nawet odpowiednie dla sportowców, w tym skoczków narciarskich.

Od skoków narciarskich do klasyki polskiej mody – Nagaba

Buty, którymi chwalił się Polski Związek Narciarski

Polska firma obuwnicza Nagaba zyskała nieco na popularności, kiedy sam Adam Małysz ustalał z nią szczegóły odnośnie butów dla polskiej kadry skoczków, na który wyłączny kontrakt z marką mógł mieć wówczas Polski Związek Narciarski. Kiedy wielokrotnie dopracowywane modele butów dla polskich skoczków dotarły do sportowców, Piotr Żyła żartował, że dzięki takiemu wyposażeniu zyskuje on dodatkowe metry podczas skoku.

Dla samego Polskiego Związku Narciarskiego kontrakt z marką był korzystny i zarazem przełomowy – nie trzeba było polegać już na zagranicznych dostawcach, których nigdy nie było zbyt wielu. Większość reprezentacji w skokach narciarskich krajów z całego świata polega w tej kwestii na jednej firmie. Nie trudno więc się dziwić, że polski producent Nagaba wkrótce otrzymał zapytania od zagranicznych kadr, na które ostatecznie przystał.

Rodzinna firma obuwnicza Nagaba

Polska firma obuwnicza Nagaba założona została w województwie opolskim w 1993 roku, co daje jej już prawie 30 lat doświadczenia na rynku. Co ciekawe, od początku jest to w pełni rodzinna firma, a aktualni właściciele są już drugim prowadzącym ją pokoleniem. Firma produkuje buty takie jak sandały, trzewiki, półbuty, obuwie trekkingowe, a nawet skórzane glany. W ofercie znaleźć można obuwie przeznaczone na wszystkie pory roku.

Buty firmy Nagaba słyną przede wszystkim ze swojej wysokiej jakości i ręcznego wykonania z troską o najdrobniejsze detale. Dotychczas w ofercie marki znajdowały się głównie buty wykonywane ze skóry naturalnej, jednak aktualnie firma wprowadziła także modele tworzone ze skór ekologicznych. Są to materiały powstające w laboratoriach, które nie różnią się właściwościami od ich naturalnych odpowiedników, a są trafną propozycją dla osób wybierających produkty niemające pochodzenia zwierzęcego.

Najmodniejsze modele butów polskiej marki

W ofercie polskiej marki Nagaba znaleźć można niezwykle modne w tym sezonie buty, które świetnie nadają się na chłodne miesiące roku. Mowa o skórzanych traperach na masywnej podeszwie o nieco militarnym charakterze. Podobne do nich są produkowane przez firmę glany, których cholewka jest nieco wyższa. Największą popularnością cieszą się buty w kolorze czarnym, jednak Nagaba wychodząc naprzeciw różnym gustom, proponuje także modele w nietypowych kolorach jak czerwień albo żółć.

Sporym zainteresowaniem cieszą się także półbuty marki Nagaba. Oferta tego rodzaju modeli jest szeroka: firma produkuje zarówno półbuty na grubszej podeszwie o wzmocnionej budowie, jak i modele lżejsze, świetne na co dzień i przypominające nieco popularne tenisówki marki Vans, które zobaczyć można na stronie https://www.eobuwie.com.pl/vans.html.

Wśród butów od firmy Nagaba model dla siebie znajdą także osoby aktywne fizycznie, dla których ważne jest bezpieczeństwo i maksymalny komfort. Mogą to być na przykład buty trekkingowe na grubej podeszwie z wysokogatunkowej gumy z ociepleniem i cholewką sięgającą za kostkę.

Artykuł sponsorowany

powrót