Pierwsze kroki w świecie kryptowalut: Jak kupić Bitcoina?

2023-05-16

Cena Bitcoina potrafi zwalić z nóg. Na ten moment, chcąc zakupić 1 BTC, trzeba wydać niemal 130 tysięcy złotych. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić tylko niewielką jego część. W ten sposób każdy z nas może szybko zostać inwestorem – bez względu na kwotę, jaką dysponuje!

Pierwsze kroki w świecie kryptowalut: Jak kupić Bitcoina?

Czy opłaca się inwestować w Bitcoina?

Nie ulega wątpliwości, że jest to najsilniejsza z kryptowalut. Szacuje się, że na ten moment to właśnie BTC generuje około 40-50% łącznej wartości tego rynku, który w ujęciu globalnym wyceniany jest już na około 1 bilion dolarów. Przy obecnej relacji dolara do złotówki, daje to niemal dziewięciokrotność rocznego budżetu Polski!

Warto odnotować też, że od pewnego momentu, po krachu z przełomu kwietnia-maja 2022, rynek stopniowo się odbudowuje. Czasy, kiedy można było kupić 1 BTC za 75 tys. złotych już dawno minęły. Obecnie trzeba wydać niemal dwa razy więcej.

Należy jednak pamiętać o tym, by nie brać obecnych wzrostów za pewnik. Kryptowaluty, mimo tego, że są dość dobrze uregulowanym rynkiem, wciąż są podatne na różne czynniki zewnętrzne, które potrafią zaskoczyć nawet profesjonalnych analityków. Zanim zdecydujemy się na inwestycję w cyfrowe pieniądze, warto zawczasu poczytać o tym, jak kupić Bitcoina: https://bitcoinpl.org/jak-kupic-bitcoina.

Jak kupić część Bitcoina?

Wiesz już, że nie musisz kupować „pełnej” jednostki tej kryptowaluty. Możesz np. nabyć pół lub 0,1 BTC. Jak to zrobić? Sporo zależy od tego, z jakiej metody zakupu zdecydujesz się skorzystać. Ze względu na to, że największą popularnością cieszą się giełdy online, wyjaśnimy to na ich przykładzie.

Pierwszym krokiem jest wybór platformy. Zakup ułamka wartości umożliwiają zarówno te największe portale, jak Binance czy Kraken, jak i lokalne, wywodzące się z Polski giełdy, np. Zonda czy Egera. Pamiętaj, by wybrać taki serwis, który kładzie kluczowy nacisk na bezpieczeństwo Twoich finansów oraz danych! Duże znaczenie mają:

* backupy, czyli cyklicznie wykonywane kopie danych,
* wysokość ubezpieczenia od nieszczęśliwych zdarzeń, w tym kradzieży,
* zgodność z dyrektywą V AML,
* troska o bezpieczeństwo danych użytkownika

W zdecydowanej większości przypadków zakup części BTC ogranicza się do odpowiedniego ustawienia suwaka lub ręcznego podania wartości po przecinku. Deweloperzy stawiają na intuicyjny interfejs, dlatego też, gdy ręcznie podamy wybraną kwotę w złotówkach lub dolarach, to algorytm samodzielnie obliczy, ile Bitcoina możemy w ten sposób nabyć. To najprostszy sposób, by szybko dołączyć do świata kryptowalut.

Dywersyfikacja portfela krypto – co warto wiedzieć?

Mimo tego, że sporo osób interesuje się zwłaszcza BTC i wpisuje w wyszukiwarkę np. pytania o to jak kupić Bitcoina na Binance, to warto pamiętać też o tym, że nie jest to jedyna godna zaufania kryptowaluta.

Początkujący inwestor może wybierać między setkami projektów, które opierają się na łańcuchu blockchain. Poza tym można rozważyć też inwestowanie w stablecoiny, czyli kryptowaluty, które na stałe są powiązane z kursem wybranej waluty, jak euro czy dolara amerykańskiego.

Mając na uwadze dużą zmienność rynku kryptowalut oraz to, że wybrane cyfrowe pieniądze potrafią czasem nagle, z miesiąca na miesiąc, znacząco zyskać na wartości, dobrze byłoby rozważyć ich zakup. Wśród ciekawych, perspektywicznych blockchainów, wymienia się:

* Ethereum,
* COMP,
* UNI,
* TAMA,
* DOGE

To tylko niektóre projekty. Zanim klikniesz „zakup”, dokładnie zapoznaj się z rynkiem i prześledź panujące na nim trendy! Zwiększy to Twoje szanse na sukces.

Artykuł sponsorowany

powrót