Psycholog online - dlaczego warto skorzystać?

2023-01-09

Zdrowie i samopoczucie psychiczne wpływa na całe życie człowieka. Kumulacja problemów często doprowadza do granicy wytrzymałości, dlatego należy reagować od razu. Często wizyta u specjalisty budzi obawy. A co jeśli istnieje idealna alternatywa dla wizyt w gabinecie psychologicznym?

Psycholog online - dlaczego warto skorzystać?

W sytuacjach gdy osobista wizyta w specjalisty nie jest możliwa warto zainteresować się tematem konsultacji psychologa online. Jakie korzyści przynosi konsultacja online? W jakich sytuacjach skorzystać z pomocy? Na czym polega spotkanie z lekarzem w trybie zdalnym? Na te oraz wiele innych pytań odpowie poniższy artykuł. 

Psycholog online - dlaczego warto skorzystać z jego usług? 

Jednym z najczęściej podkreślanych atutów korzystania z konsultacji online jest dyskrecja. Świadomość konieczności dbania o zdrowie psychiczne z roku na rok wzrasta, jednak część społeczeństwa nadal traktuje temat jako tabu. Terapia online pozwala całkowicie dyskretnie korzystać z usług specjalisty, którego kompetencje nie odbiegają od lekarzy stacjonarnych. Decyzja o skorzystaniu z pomocy jest pierwszym krokiem do osiągnięcia zdrowia psychicznego. Usługi psychologa online odbywają się w zaciszu domowym, dzięki czemu pacjent może czuć się swobodnie. Co więcej zaletą terapii online są dostępne terminy. Na wizytę u psychologa często czeka się długie tygodnie, podczas których problem jedynie się pogłębia. Psycholog online daje nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także eliminuje konieczność uciążliwych dojazdów. 

Pomoc psychologiczna online - na czym polega?

Konsultacja online jest bardzo prosta do zaaranżowania. Wystarczy wybrać dogodny termin spotkania, specjalistę oraz sposób, w jaki odbędzie się konsultacja psychologiczna. To od Ciebie zależy czy preferujesz rozmowę za pośrednictwem wideo czy telefon. Kolejnym krokiem będzie opłacenie wizyty. Możesz skorzystać z bezpiecznych form płatności elektronicznych, bez zbędnych formalności. Po dokonaniu płatności otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem rezerwacji terminu. Psycholog online, z którym się spotkasz to certyfikowany psychoterapeuta z pełnią uprawnień do wykonywania zawodu. 

W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy psychologa online?

Porady psychologiczne online sprawdzą się dla osób, które często podróżują. O powodzeniu terapii decyduje swobodna relacja ze specjalistą. Psycholog online pozwala korzystać z pomocy jednego specjalisty, bez konieczności częstych zmian. Psychoterapia online będzie idealną alternatywą dla osób mieszkających w małych miejscowościach, oddalonych od gabinetu lekarskiego. Konsultacje online są wygodne dla rodziców lub opiekunów osób starszych, którzy nie mają możliwości regularnych spotkań. Psycholog online idealnie sprawdzi się przy terapii takich schorzeń jak: depresja, zaburzenia emocjonalne, osobowościowe, zaburzenia lękowe, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości. Będzie doskonałą formą terapii dla par lub wsparciem w leczeniu uzależnień. W zakres usług poradni online wchodzi również psycholog dziecięcy. Psychoterapeuta online rozwiąże problemy dzieci i młodzieży, bez konieczności stresujących wizyt w poradni. Psychoterapia online nie powinna stanowić kompleksowego leczenia w przypadku poważnych chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy ciężka depresja. Wówczas należy udać się do lekarza psychiatrii i skorzystać z kompleksowego planu leczenia. 

Aby umówić się na wizytę z psychologiem online wystarczy 5 minut, telefon z dostępem do Internetu i chęci. Skorzystanie z pomocy psychologicznej jest w wielu przypadkach bardzo pomocne i wpływa bezpośrednio na jakość życia. Z konsultacji psychologicznych może skorzystać każdy. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, czy ta forma terapii jest dla Ciebie, umów się i sprawdź!

Artykuł sponsorowany

powrót