Tanie części zamienne - gdzie kupić bezpiecznie?

2023-03-15

Rzetelny dostawca części ma ogromny wpływ na powodzenie w branży motoryzacyjnej. Zakup wadliwych produktów czy znaczne opóźnienia w dostawie mogą sprawić, że pechowy warsztat samochodowy straci wiarygodność w oczach klientów. Właśnie z tego powodu powstają takie platformy jak WOOPAUTO, gdzie można kupić części zamienne w dobrej cenie i od sprawdzonych firm.

Tanie części zamienne - gdzie kupić bezpiecznie?

Jak działa marketplace motoryzacyjny?


Serwis działa na zasadzie wirtualnego placu targowego, w którym spotykają się kupujący oraz sprzedawcy. Platforma skupia się na branży automotive i jest dostępna wyłącznie dla użytkowników profesjonalnych. W tym przypadku klientami są zazwyczaj warsztaty samochodowe, serwisy dla motocykli i skuterów, zakłady blacharsko-lakiernicze, sklepy motoryzacyjne czy firmy prowadzące działalność transportową. Stroną sprzedającą są producenci, dystrybutorzy oraz importerzy. Oferta jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu można zaopatrzyć się w tanie części zamienne i jednocześnie w jednym miejscu kupić wszystko, co potrzebne do prowadzenia działalności.

Co można zamówić na platformie WOOPAUTO?


Jedną z zalet wirtualnego rynku jest bardzo zróżnicowana oferta, dzięki czemu klienci mogą zaoszczędzić sporo czasu na kompletowaniu zamówienia do sklepu czy warsztatu. Duży wybór dotyczy również sortymentu, czyli produktów tego samego rodzaju. Dzięki temu, że klient może łatwo porównać różne oferty sprzedawców, może kupić dany produkt w najniższej cenie jednostkowej lub na lepszych warunkach (np. szybsza dostawa, niższa cena w hurcie).

Jeśli chodzi o asortyment, na platformie firmy WOOP Automotive można zamówić przede wszystkim tanie części zamienne do samochodów osobowych i ciężarowych. Ponadto w serwisie można kupić również:

* części do naczep i przyczep,
* chemię samochodową, płyny, smary i oleje,
* akcesoria do samochodów i motocykli,
* wyposażenie do lawet i transporterów,
* elementy hydrauliki siłowej,
* opony i łańcuchy na koła,
* wyposażenie warsztatów i serwisów

Reasumując, w WOOPAUTO można zaopatrzyć się zarówno w podstawowe wyposażenie do warsztatu czy sklepu, jak i w produkty potrzebne doraźnie w toku prowadzenia działalności. Dzięki szybkiej dostawie kurierem i możliwości wybrania dostawcy z najbliższej okolicy firma może funkcjonować bez opóźnień i nie tracąc zaufania klientów.

Tanie części zamienne przez internet - czy to bezpieczne?


W Internecie nie brakuje miejsc, gdzie można kupić tanie części - wystarczy skorzystać z ogólnobranżowego marketplace’u czy serwisu z ogłoszeniami sprzedaży. Jednak takie platformy często nie zapewniają fachowego doradztwa w zakresie motoryzacji czy preferencyjnych warunków dla klientów. W takich miejscach często można pechowo kupić stare, używane części, które nie nadają się do dalszej eksploatacji. Co więcej, w razie zakupu nieprawidłowo dobranej części może być problem z jej zwróceniem, zwłaszcza gdy za sprzedażą stoi osoba prywatna. Sprzedawca komercyjny również nie musi przyjmować zwrotu, gdy zakup dokonany był na spółkę lub miał charakter zawodowy (a takim jest zakup części zamiennych do warsztatu).

Korzystanie z marketplace’u WOOPAUTO jest bezpieczniejsze dla obu stron transakcji. Przede wszystkim serwis skupia wyłącznie użytkowników prowadzących działalność gospodarczą. Każdy użytkownik musi się zarejestrować i podać pełne dane firmy, a następnie przejść pozytywną weryfikację. Poza tym platforma umożliwia sprzedaż wyłącznie nowych i regenerowanych części, co znacznie zmniejsza ryzyko otrzymania zużytego produktu. Dodatkową formą ochrony konsumenta jest możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni od zakupu. Kupujący może również złożyć reklamację w przypadku, gdy otrzymany towar jest niezgodny z zamówieniem, ma wady fabryczne lub uległ uszkodzeniu podczas dostawy.

Kolejną zaletą branżowego marketplace’u jest możliwość otrzymania fachowej porady w kwestii zakupu części czy korzystania z serwisu. Pomoc można uzyskać za pomocą czatu lub pod numerem telefonu +48 730 303 035. Można również skorzystać z formularza kontaktowego na stronie woopauto.com lub napisać e-mail na adres: info@woopauto.com. Biuro obsługi klienta jest czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 20.00.

Artykuł sponsorowany

powrót