Zdobywanie obserwacji na Twitchu. Jak w prosty sposób rozrastać się na platformie?

2022-01-14

Zdobywanie obserwacji na platformie Twitch wcale nie jest najprostszą sprawą. Serwis ten wciąż znajduje się na fali wznoszącej w Polsce, a w ciągu ostatnich kilku lat zaobserwować mogliśmy znaczny wzrost oglądalności polskich treści tam transmitowanych. Jak jednak poszerzyć swoją publikę?

Zdobywanie obserwacji na Twitchu. Jak w prosty sposób rozrastać się na platformie?

Organiczne zdobywanie zasięgów i budowanie bazy Twitch followers nie jest wcale takim prostym zadaniem. Zazwyczaj oznacza ono wiele godzin relacji na żywo, które przynoszą mierne efekty, a przynajmniej z początku. Najpopularniejsi streamerzy z polski i nie tylko mają na koncie tysiące godzin „na żywo” - regularną pracą i niejako dzięki efektowi kuli śnieżnej zdobywają oni coraz lepsze liczby. Co jednak,  jeśli jest na to szybszy sposób?

Początki są zawsze trudne

Rzadkością są sytuacje, by ktoś był w stanie już po kilku godzinach streama zebrać dużą liczbę osób oglądających, subskrybujących czy obserwujących profil. Realia są takie, że sztuka ta udaje się wyłącznie osobom, które popularność i rozpoznawalność zdobyły w inny sposób i w innych mediach.

„Anonimowa” osoba za to będzie musiała namęczyć się o wiele bardziej, by przebić się przez zakusy algorytmów proponujących treści. Żeby bowiem odnieść sukces na platformie, konieczne jest, by automaty proponowały wasz profil kolejnym kontom. W ten sposób buduje się społeczność w sposób naturalny i organiczny.

Nie każda transmisja jest jednak od razu promowana, bo algorytmy analizują wszystkie współczynniki jej towarzyszące. Tak więc wyświetlenia i obserwujący Twitch, których mamy już zebranych, korzystnie wpływać będą na to, jak sam serwis postrzega nasze treści. W skrócie, im popularniejsi jesteśmy, tym bardziej opłaca się nas promować dalej.

Obserwacje z platform zewnętrznych

Dlaczego więc nie powinniśmy sami sobie pomóc? Obserwacje na Twitch można zdobyć w prosty sposób bez kilkugodzinnego nakładu pracy. Zaopatrzyć można się przecież w paczki Twitch Followers na jednej z renomowanych stron oferujących tego typu usługi.

To bardzo istotne, żeby korzystać w tym wypadku tylko z okazji o najwyższej jakości, nawet jeśli są one nieco droższe. Dlaczego? System Twitch wyłapuje podejrzany ruch na koncie i dlatego jeśli zostanie ono nagle zasilone tysiącami obserwacji, konto może zostać ukryte lub zablokowane. Poza tym, losowe profile z całego świata bardzo kiepsko wyglądają, gdy wrzucone są na jedno konto. Zamiast tego lepiej skupić się na widowni z konkretnego kraju. Oczywiście najlepiej sprawdzą się w tym wypadku polskie konta lub takie pochodzące ze Stanów Zjednoczonych.

Przez wiele osób taka praktyka kupowania obserwacji na Twitch jest potępiana, ale każdy powinien działać w zgodzie ze swoim sumieniem. Jeśli ktoś wykorzystuje to narzędzie do zbudowania realnej publiczności, to okazać się może, że to niegroźne działanie znacznie skróci czas „wybijania się” na tej najpopularniejszej platformie streamingowej. Oczywiście wszystkie takie zakupy powinno się realizować z głową i zdrowym rozsądkiem. Bardzo łatwo jest przesadzić i narazić się widowni oraz administracji Twitch.

Artykuł sponsorowany

powrót